Robert Ocetkiewicz

Z grami związany już prawie 20 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było jedynie na Pegasusie. Fan wszelkiego rodzaju wyścigów, bijatyk oraz gier sportowych. Nie stroni także od dobrych FPS-ów oraz strategii. W swojej karierze recenzował już na łamach Interii, Onetu i magazynu o grach PlayBox. Poza grami, miłośnik motoryzacji, który uwielbia dźwięk V8.

0 komentarzy

Obudowa od Corsair w której zmieści się 18 wentylatorów

Prawdziwy potwór.

Corsair wprowadził do sprzedaży swoją największą i najbardziej zaawansowaną obudowę PC – Obsidian 1000D. Premierowy produkt z serii Obsidian stanowi rozwinięcie prototypu CORSAIR Concept Slate. 1000D to Super-Tower wyposażony w trzykomorowy układ zdolny pomieścić nawet najbardziej zaawansowane podzespoły komputerowe. Nowy Obsidian gwarantuje możliwość jednoczesnego zainstalowania do dwóch systemów działających z pełną płytą główną E-ATX i Mini-ITX, chłodzonych 13 wentylatorami, zasilanych dwoma PSU (SFX i ATX) oraz wyposażonych w 11 napędów pamięci masowej.

Główny system E-ATX mocuje się na wysuniętej wyspie na płytę główną otoczonej wygodnie rozplanowanymi otworami do prowadzenia przewodów. Towarzyszy jej tylna komora z dwuskrzydłowymi drzwiczkami, w której można łatwo ukryć napędy 2,5-cala, okablowanie i akcesoria. Opcjonalny, pełnowymiarowy system Mini-ITX znajdujący się nad mocowaniem zasilacza ATX może działać jako serwer plików, system do rejestracji materiałów do transmisji strumieniowej dla YouTuberów oraz użytkowników TwitchTV lub jako komputer PC dla dwóch graczy.

Obsidian 1000D posiada osiem mocowań do wentylatorów 120 mm z przodu, trzy mocowania 140 mm u góry oraz dwa mocowania 120/140 mm z tyłu i miejsce na montaż nawet najgrubszych radiatorów systemu chłodzenia cieczą z wentylatorami w konfiguracji push-pull. Dzięki wyjmowanym, teleskopowym uchwytom na wentylatory, obudowa CORSAIR może pomieścić do 18 wentylatorów i do czterech 480-milimetrowych (maksymalnie dwa na przodzie i dwa na dachu) radiatorów systemu chłodzenia cieczą. Pełne wymiary platformy to 693mm x 307mm x 697mm.

Do sterowania ogromnymi zasobami sprzętu chłodzącego obudowa 1000D oferuje kontroler oświetlenia RGB i szybkości wentylatorów CORSAIR Commander PRO. Zapewnia on użytkownikom precyzyjną kontrolę nad szybkością nawet sześciu wentylatorów PWM i RGB lub taśm LED. Produkt CORSAIR posiada także własne oświetlenie RGB wbudowane w panel przedni i przednie logo.

Oprogramowanie CORSAIR iCUE, zalecane dla użytkowników 1000D, łączy sterowanie podświetleniem RGB wszystkich produktów kompatybilnych z iCUE, takich jak wentylatory, taśmy RGB LED, klawiatury, myszy itp. Nowy software CORSAIR, korzystając z prostego interfejsu, wyświetla też szczegółowe wykresy pracy wentylatorów oraz pozwala na ich wyciszanie, umożliwia pobieranie gotowych profili udostępnionych przez innych użytkowników i oferuje zaawansowane monitorowanie reszty systemu.

1000D na panelu przednim posiada dwa porty USB 3.1 Type C oraz także cztery porty USB 3.0. Wymienne filtry przeciwkurzowe z przodu, z tyłu i u góry zapewniają optymalny wygląd obudowy, a obracana płyta montażowa GPU do systemu głównego umożliwia pełne wyeksponowanie dowolnej karty graficznej. W instalacji produktów pozwalających na chłodzenia cieczą pomagają różne punkty do montażu pompki i zbiornika, a w zachowaniu estetyki sprzyja ogromna liczba śrubek i mocowań do przewodów będących częścią kompletu.

Obudowa Corsair Obsidian 1000D jest już dostępna w sprzedaży w światowej sieci autoryzowanych sprzedawców detalicznych i dystrybutorów firmy Corsair oraz bezpośrednio w sklepie internetowym firmy Corsair. W Polsce produkt pojawi się na półkach sklepów w maju tego roku w cenie około 1899 złotych. Obsidian 1000D jest objęty dwuletnią gwarancją oraz ogólnoświatową pomocą techniczną firmy Corsair.

Źródło: Corsair

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%