NVIDIA pracuje nad RTX 3080 Ti? Tak sugeruje przeciek

0 komentarzy

NVIDIA może pracować nad potężną kartą RTX 3080 Ti. Producent szykuje się na premierę konkurencyjnego sprzętu i planuje kontratak.

Sytuacja na rynku kart graficznych robi się coraz bardziej napięta. Dziś odbędzie się szalenie ważna konferencja AMD, gdzie zobaczymy nowe karty, które z pewnością sporo namieszają na rynku. Co więcej, w Internecie pojawiły się pierwsze testy RX 6800 XT, które zwiastują nadchodzące kłopoty NVIDII.

Co ciekawe, NVIDIA już szykuje się na zaciętą walkę. Do sieci wyciekła specyfikacja RTX 3080 Ti, które balansuje pomiędzy RTX 3080 a 3090.

Karta zostanie wyposażona w 9984 rdzeni CUDA, co dość mocno zbliża ją do potwora wydajności, jakim jest 3090. Dodatkowo producent postawi na pamięć VRAM GDDR6X. Nie znamy dokładnej ilości pamięci karty, ale najprawdopodobniej będzie ona wynosić 12 GB.

Spekuluje się, że 3080 Ti może kosztować między 900 a 1000 dolarów. To aż 500 dolarów mniej niż RTX 3090.

Co ciekawe, w sieci pojawiła się też specyfikacja RTX 3070 Ti. W tym przypadku mówi się o 7424 rdzeniach CUDA i 10 GB pamięci VRAM GDDR6X.

Czyżby NVIDIA zaczynała trochę panikować? Nowe karty AMD mogą zagrozić serii RTX 3000 i jeśli „zieloni” nie chcą stracić znacznej przewagi, to muszą działać. Wiele wskazuje na to, że zacięta rywalizacja czeka nie tylko producentów konsol. ale też kart graficznych. Robi się naprawdę ciekawie.

Jakub Stremler

Miłośnik kultury bardziej i mniej popularnej. Fan Hideo Kojimy, literatury weird fiction (Lovecraft, Poe, Ligotti!) oraz dobrej muzyki. Gra właściwie we wszystko. Od sandboxów, przez RPG, aż po tytuły indie z najgłębszych zakamarków Steam. Ceni sobie oryginalne pomysły, dobre, odważne historie i stronę artystyczną produkcji. Przygodę z grami rozpoczął od drugiego Turoka, przeszedł fazę zatwardziałego pecetowca, a następnie konsolowca, tylko po to, żeby skończyć jako gracz multiplatformowy.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się