Nowy Kinect także sprzedawany oddzielnie

Microsoft dopiero teraz zdecydował się na samodzielną sprzedaż kamerki.

Kilka miesięcy temu amerykański gigant podjął decyzję o wprowadzeniu do sprzedaży zestawu Xbox One bez Kinecta. Było to spore zaskoczenie, ponieważ w momencie debiutu, Microsoft mocno podkreślał, że nowy Kinect to ważna część całego systemu Xbox One. Jednocześnie decyzja ta przyjęta została z entuzjazmem przez graczy na całym świecie. Cena konsoli spadła o kilkaset złotych, a dodatkowo klienci mogą teraz wybierać pomiędzy dwoma zestawami.

Do tej pory jednak Kinect 2 nie był sprzedawany oddzielnie, co mogło dziwić. Microsoft dopiero teraz zdecydował się na wprowadzenie go do oferty jako samodzielny sprzęt. Póki co, producent jedynie wspomina o rynku amerykańskim. Tam urządzenie trafi do sklepów 7 października wraz z grą Dance Central: Spotlight w zestawie. Cena? 150 dolarów. Kupując więc Xboksa One w zestawie z Kinectem, oszczędzamy 50 dolarów (wersja z Kinectem jest droższa o 100 dolarów od tej bez).


Ciekawe ile będzie kosztować Kinect 2 w Polsce? Na cenę w graniach 450 złotych nie mamy zapewne co liczyć. Tym bardziej, że Kinect pierwszej generacji kosztuje nieco ponad 400. Zwykle jeśli w USA dany produkt kosztuje 150 dolarów, w Europie kosztuje 150 euro, a w Polsce jeszcze dodatkowo dorzuca się kilkadziesiąt złotych. Także jeśli Kinect 2 trafi do sprzedaży w naszym kraju, może kosztować przynajmniej 600 złotych.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

9 Shares
Share9
+1
Tweet