Nowy Battlefield na 2018 rok. Gorący przeciek o dwóch nowych grach

Co szykuje DICE?

Na początku tygodnia w sieci pojawiły się nieoficjalne informacje o nowej części serii Battlefield. Wieści pochodziły od tej samej osoby (YouTube’r o pseudonimie AlmightyDaq), która ujawniła przed oficjalnym ogłoszeniem szczegóły obecnego Battlefield 1. Można zatem podejrzewać, że anonimowi informatorzy AlmightyDaq rzeczywiście nie są zmyśleni, lecz rzeczywiście posiadają informacje na temat nieogłoszonych jeszcze projektów.

AlmightyDaq wrzuca do sieci kolejny filmik, w którym podaje nowe informacje. Jak się okazuje, w produkcji mają być obecnie dwie części Battlefield. Pierwsza gra, to wspomniany wcześniej Battlefield: Bad Company 3, czyli klimaty Wietnamu. Szczegóły przypominamy poniżej. Za tą częścią ma ponoć stać oddział DICE LA. Nad drugą grą ma jednocześnie pracować DICE Sweden i tutaj prawdopodobnie dostaniemy II wojnę światową. Deweloperzy bazują tutaj na Battlefield 1.

Podczas gdy o projekcie rozwijanym pod skrzydłami DICE Sweden AlmightyDaq nic jeszcze nie wie, o Battlefield: Bad Company 3 sporo już powiedział. Akcja rozegra się podczas wojny wietnamskiej oraz w czasach tuż po jej zakończeniu, przy czym nie należy się tutaj spodziewać wiernie odwzorowanych realiów historycznych.

Nie wiadomo, jak będzie wyglądała kampania fabularna w Battlefield: Bad Company 3, lecz jeśli chodzi o multiplayer, ponoć Electronic Arts wyciągnęło wnioski ze Star Wars: Battlefront II i w grze nie zobaczymy inwazyjnych mikropłatności.

Battlefield: Bad Company 3 ma zaoferować w multi cztery klasy postaci: Assault, Support, Engineer oraz Recon. Powalczymy w takich trybach, jak Conquest, Rush, Operations, Domination i Team Deathmatch. Będzie również nowy tryb przeznaczony dla 10 graczy (5 na 5), podobny do Squad Obliteration.

Battlefield: Bad Company 3 ma być nieco mniejszy, jeśli chodzi o mapy, niż Battlefield 1. Zamiast wojny totalnej, deweloperzy chcą nam zaoferować starcia na mniejszą skalę, przez co staną się one bardziej intensywne. Gracze będą mogli korzystać z pojazdów takich jak czołgi oraz helikoptery. Do tego rozbudowany system modyfikacji broni podobny do tego z Battlefield 4.

Powstawanie dwóch gier w tym samym czasie jest jak najbardziej możliwe. AlmightyDaq nie dowiedział się jednak (jeszcze?), który tytuł zobaczymy w 2018 roku.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.