Battlefield 2018, FIFA 19 i inne nowe gry od EA. Wiemy, kiedy prezentacja!

Electronic Arts ujawnia, kiedy dokładnie gracze będą mieli możliwość zagrania w nowego Battlefield 2018, FIFA 19, Anthem i inne produkcje sygnowane logo EA.

Wiadomo już, że premiera nowego Battlefield 2018 została zaplanowana na październik, choć nie ujawniono jeszcze, jaki podtytuł będzie nosiła nadchodząca część oraz jakimi klimatami nas przywita. Póki co musimy opierać się na spekulacjach oraz plotkach, które przypominamy poniżej.

Electronic Arts podaje dzisiaj, kiedy nowy Battlefield 2018 zostanie przedstawiony graczom w formie grywalnej. Wszystko rozegra się podczas tegorocznej imprezy EA Play, zaplanowanej na dni między 9 a 11 czerwca.

Nowy Battlefield 2018 na EA Play:

Oto komunikat od Elektroników:

Na EA PLAY 2018 gracze szukający silnych emocji będą mogli zagrać w nową produkcję z serii Battlefield, nowe pozycje ze stajni EA SPORTS, a także lepiej poznać przepiękną grę akcji Anthem. Osoby szukające czegoś spokojniejszego będą mogły zapoznać się z The Sims 4, a także zagrać w największe hity EA na urządzenia mobilne. Ci, którzy dotrą do Hollywoodu, na pewno nie będą się nudzili: będą tam na nich czekać setki stanowisk z grami, niesamowite pokazy, a także mnóstwo innych atrakcji dla odwiedzających i ich rodzin.

Oprócz nowego Battlefield 2018 będzie również okazja zobaczyć FIFA 19. Obecna odsłona cierpi niestety na stado bugów, więc mamy nadzieję, że kolejna część przyniesie ze sobą lepszą jakość wykonania.

Nowy Battlefield 2018. Czyżby II wojna światowa?


Pod koniec stycznia Electronic Arts potwierdziło, że nowy Battlefield zadebiutuje na rynku w październiku, czyli miesiącu, kiedy w zasadzie zawsze na rynek wypuszczano gry z tej serii. Nie wiadomo jeszcze, jakie klimaty zobaczymy w nadchodzącej części, lecz wcześniejsze plotki wskazują na II wojnę światową.

Według wielu fanów serii Battlefield, taki trop może potwierdzać grafika wygrzebana w serwisie ArtStation. Chodzi o model radzieckiego pistoletu maszynowego PPSz-41, który został stworzony przez byłego pracownika studia DICE, który brał udział w produkcji Battlefield 1. Wspomniana broń była wykorzystywana podczas II wojny światowej, zatem nie mogła trafić do obecnej części gry, lecz kto wie, czy nie znajdziemy jej czasem w kolejnej odsłonie gry?

Nowy Battlefield 2018 to póki co wielka niewiadoma i musimy opierać się jedynie na spekulacjach i niepotwierdzonych informacjach.

Przypominamy, że już pod koniec 2017 roku w sieci pojawiły się nieoficjalne informacje o nowej części serii Battlefield. Wieści pochodziły od tej samej osoby (YouTube’r o pseudonimie AlmightyDaq), która ujawniła przed oficjalnym ogłoszeniem szczegóły obecnego Battlefield 1. Można zatem podejrzewać, że anonimowi informatorzy AlmightyDaq rzeczywiście nie są zmyśleni, lecz rzeczywiście posiadają informacje na temat nieogłoszonych jeszcze projektów.

Według wspomnianego źródła, produkcji mają być obecnie dwie części Battlefield. Pierwsza gra, to Battlefield: Bad Company 3, czyli klimaty Wietnamu. Za tą częścią ma ponoć stać oddział DICE LA. Nad drugą grą ma jednocześnie pracować DICE Sweden i tutaj prawdopodobnie dostaniemy II wojnę światową. Deweloperzy bazują w tym przypadku na Battlefield 1. Drugowojenna odsłona ponoć ma się ukazać na rynku właśnie w tym roku.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.