Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Battlefield 6 na PC, PS5 i Xbox Series X. Premiera w 2021 roku

DICE zamierza skupić się teraz m.in. na nowej odsłonie serii Battlefield, która czeka na 2021 rok, kiedy to baza konsol nowej generacji osiągnie oczekiwany poziom. 

Premiera Battlefield 6 (nazwa umowna) jest planowana na 2021 rok – potwierdza DICE. To lekkie doprecyzowanie terminu, który znaliśmy wcześniej, kiedy to wydawca serii (Electronic Arts) wspominał o „roku fiskalnym 2022”. Ten potrwa od kwietnia 2021 roku do marca 2022 roku. Na szczęście już wiadomo, że nie będziemy musieli czekać aż do ostatnich miesięcy wspomnianego okresu.

Szwedzkie studio DICE zaznacza, że po zakończeniu wsparcia dla Star Wars: Battlefront II i Battlefield 5 może całkowicie poświęcić się nowym grom, które zostaną wydane w przyszłym roku. W tym gronie znajduje się nowa odsłona Battlefield.

Battlefield 6 wykorzysta możliwości PS5 i Xbox Series X

Electronic Arts nie podało żadnych szczegółów na temat nowej gry Battlefield. Wydawca wspomina jedynie, że tytuł będzie „ukierunkowany na innowacje, które umożliwią platformy nowej generacji”. Cóż, z pewnością możemy liczyć na wykorzystanie ray-tracingu, lecz zapewne nie tylko o tym mowa.

Docelowe platformy dla Battlefield 6 nie zostały sprecyzowane i nie wiadomo, czy produkcja zaszczyci obecne konsole (szczerze w to wątpimy). Pewniakami są natomiast PC, PlayStation 5 oraz Xbox Series X.

Ciekawe jest to, że premiera gry teoretycznie mogłaby nastąpić jeszcze pod koniec 2020 roku i Battlefield 6 stałby się tytułem startowym dla next-genów, jednak tak się nie stanie. EA czeka po prostu, aż rynek choć trochę nasyci się nowym sprzętem.

Elektronicy podkreślają (dzięki IGN), że wypuszczą nową grę Battlefield w 2021 roku, by skorzystać z większej bazy konsol. Wydanie nowego Battlefielda [w 2020 roku], kiedy to baza nowych konsol będzie dosyć niewielka, nie będzie sprawiedliwe dla tytułu o takim potencjale – twierdzi zarząd firmy.

Gra powinna rozwinąć skrzydła na nowej generacji. Czekamy na pierwsze konkrety.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się