Nowości w Forge of Empires, Elvenar, Tribal Wars 2 i Grepolis. Czego się spodziewać, co już za nami?

Deweloperzy szykują nowe wydarzenia.

InnoGames zaprasza na kolejny odcinek wideo (do obejrzenia poniżej), który zdradza nieco z zupełnie nowych wydarzeń, jakie będą miały miejsce w najpopularniejszych tytułach ze stajni tego producenta: Forge of Empires i Elvenar. Co więcej, odcinek zahacza też o Tribal Wars 2 i Grepolis.


Wszystko zacznie się od zabrania graczy Forge of Empires do Polinezji. Fani tego tytułu mogą spodziewać się chociażby nowych nagród czy czterech nowych budynków utrzymanych w stylu rajskiego zakątka. Co więcej, Letnie Kasyno wróciło, będzie więc można zakręcić kołem aby zdobyć wyjątkowe nagrody! Projektanci gry, Thi i Kai zdradzą graczom, jakie zadania na nich czekają tym razem, w jaki sposób otrzymać bilety na kręcenie kołem oraz co zrobić ze zdobytymi medalami.

Elvenar świętować będzie letnie przesilenie pierwszym w swojej historii wydarzeniem specjalnym dla graczy. Będą oni mieli okazję spróbować swoich sił w dwóch nowych rodzajach zadań (całej nowej linii questów a także jednym nowym zadaniu codziennym) i wygrać wartościowe nagrody.

Poniższy filmik przybliży także nowy mechanizm rozgrywki w Tribal Wars 2, jakim będzie Masowa Rekrutacja, i podsumuje ostatnie aktualizacje w Grepolis. Zespół odpowiedzialny za Tribal Wars 2 wyjaśni, w jaki sposób Masowa Rekrutacja oszczędzi wiele czasu zaawansowanym graczom. Pozwoli im to bowiem na kontrolowanie rekrutacji do wojsk we wszystkich miastach jednocześnie. Ponadto projektant Grepolis – Nils, pokaże w jaki sposób ulepszono niektóre mechanizmy gry, w oparciu o sugestie użytkowników – opinie dotyczące kolonizacji oraz dodatkowe nagrody związane z walką.

Poprzez comiesięczne audycje wideo, InnoGames starają się zapewnić społeczności najświeższe informacje dotyczące swoich gier. Gospodarze InnoGames TV mówią po angielsku, ale napisy w serwisie YouTube są dostępne w 9 innych językach. Jest oczywiście polski, wystarczy zmienić ustawienia w filmiku.

Do Forge of Empires zawitała Arktyczna Przyszłość

Studio InnoGames ogłosiło w maju, że do Forge of Empires zawita zupełnie nowa era – Arktyczna Przyszłość. Gracze z całego świata mogą odblokować unikalne technologie, jednostki i budynki z zimowego okresu. Pierwszy raz w historii Forge of Empires nowa era została podzielona na cztery części, a każda wydawana będzie osobno tak, by zapewnić graczom ciągłą, ciekawą rozgrywkę. InnoGames wypuściło też materiał wideo, na którym projektanci gry – Thi i Kai omawiają najnowszy dodatek.

Kiedy tylko gracze odblokują Arktyczną Przyszłość w ich miastach pojawi się nowy plac budowy: Przystań na Arktykę. Począwszy od drugiej części dodatku gracze będą mogli wysyłać z tego budynku arktyczne ekspedycje. Ponadto gracze mogą spodziewać się walk w śniegu i lodzie w już najbliższej przyszłości.

Orki i Gobliny w Elvenar

Studio InnoGames rozpoczęło pod koniec lipca zupełnie nowe wydarzenie w magicznym świecie swojej gry Elvenar.

Pozwoli ono graczom gościć u siebie dwie zupełnie nowe rasy. Jednak w przeciwieństwie do poprzednich dodatków (Krasnoludowie i Wróżki), Elvenar wprowadzi obydwie rasy (Orków i Gobliny) w tym samym czasie. Studio zaprezentowało także krótki materiał wideo, w którym projektant gry Timon i graficzka Rike opowiadają nieco więcej o nowych rasach. Filmik możecie zobaczyć poniżej.

Gracze, po odblokowaniu portalu dla gościnnych ras, będą mogli odkrywać wszelkie sekrety tej pełnej kontrastów koalicji. Z jednej strony – bezpośredni, płytcy i agresywni Orkowie, których głównym celem jest władza i walka. Z drugiej zaś, liczne, złośliwe i nieznośne Gobliny – stworzenia hodujące grzyby i zawsze trzymające się w grupach. Obie rasy zawsze starają się zebrać jak najwięcej korzyści dla siebie, nawet współpracując ze sobą.

Aby powitać u siebie Orków, gracze będą musieli nauczyć się tworzenia ich oddziałów we własnych zbrojowniach. Do tego będzie im potrzebny co najmniej jeden taki budynek na poziomie 20. Gobliny umożliwią produkcję różnego rodzajów grzybów, wspomagających właściwości Orków. Orkowie wzmocnieni grzybami będą mogli być wysyłani na specjalne misje w celu zdobywania najróżniejszych rodzajów łupów. Mogą oni być też trenowani w nowych Barakach Orków, aby stawać się potężnymi wojownikami. Te ostatnie możliwości nie znikną po zakończeniu wydarzenia „Orkowie i Gobliny”.

Źródło: materiał producenta

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

3 Shares
Share3
+1
Tweet