Rocznica urodzin Jurija Gagarina to świetna okazja do nauki historii przez grę

Forge of Empires upamiętnia Jurija Gagarina w specjalnym wydarzeniu.

9 kwietnia Jurij Gagarin świętowałby swoje 82 urodziny. Mimo tego, że zmarł młodo, zdążył zainspirować tysiące ludzi – był pierwszym człowiekiem w kosmosie, pionierem, który „postawił nogę” tam, gdzie inni od tysiącleci błądzili tylko myślami. Studio InnoGames chce uczcić pamięć o astronaucie poprzez serię wydarzeń w swojej grze Forge of Empires, które rozpocznie się już dzisiaj.

Ostrożnie dobieramy kolejne historyczne postacie, których sylwetki przybliżamy graczom. Często są one nieco mniej znane, ale również bardzo ważne dla współczesnego społeczeństwa. Każda z nich przyczyniła się do rozwoju cywilizacji w niezwykle ważny sposób – co jest świetnym nawiązaniem do systemu ewolucji znanego graczom z Forge of Empires. Jurij Gagarin zainteresował nauką oraz eksploracją kosmosu całe pokolenia. Był pionierem, ale również osobą, która według nas zainspiruje naszych graczy – mówi Manuel Correia, Game Designer gry Forge of Empires.


Gracze mogą poczuć się jak prawdziwi odkrywcy, brnąc przez kolejne epoki w Forge of Empires, w którym nauka i rozwój technologiczny są równie ważne, co potęga militarna. Dzięki eventowi Jurija Gagarina, który będzie odbywał się od 8 do 15 kwietnia, InnoGames przekaże im sporą dawkę wiedzy o tym legendarnym bohaterze poprzez 11 zadań. Gracze podczas wykonywania kolejnych zadań zapoznają się z ciekawymi faktami z życia astronauty. Oto jeden z cytatów:

W latach 30. XX wieku, każdy chłopiec był zafascynowany awiacją. Samoloty i helikoptery były wtedy najbardziej zaawansowaną technologią, a sowieccy piloci ustanawiali wiele rekordów. Gagarin starał się z całych sił, aby jego marzenie o zostaniu pilotem się spełniło.

To nie pierwszy event w Forge of Empires o charakterze edukacyjnym. Graczom przedstawione zostały ciekawostki z życia wielu innych znanych ludzi, którzy na kartach odznaczyli się czymś wyjątkowym. Jedną z tak wyróżnionych przez InnoGames postaci był między innymi Martin Luther King.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

0 Shares
Share
+1
Tweet