Nowe ZombiU – czym ma się różnić od starszej wersji?

Tytuł, który dotychczas był ekskluzywny dla Nintendo Wii U, wkrótce zawita na PlayStation 4, Xboksa One oraz PC. Co nowego w nim zobaczymy?

ZombiU zadebiutuje na wspomnianych trzech platformach już w przyszłym miesiącu – 18 sierpnia. Gracze zastanawiają się, czy będzie to całkowite odwzorowanie tego, z czym mieliśmy do czynienia na Wii U, czy też może Ubisoft pokusił się o jakieś większe zmiany w rozgrywce.


Deweloper tłumaczy na swoim oficjalnym blogu, że oczywistą zmianą jest przesunięcie mapy na ekran telewizora (na Wii U oglądaliśmy ją na gamepadzie). Cały HUD ma być jednak minimalistyczny, by nie rozpraszać nas i nie wybijać z klimatu. Bardzo ważne jest również to, że gra zachowa swój charakter, czyli nadal będzie to piekielnie trudny survival horror, bez żadnej taryfy ulgowej. Jeśli np. będziemy chcieli wyciągnąć z plecaka (ekwipunku) jakiś przedmiot, to tak samo jak na Wii U, nie spauzuje to rozgrywki, dając nam chwilę wytchnienia od zombiaków.

Również warstwa dźwiękowa będzie tym samym, co słyszeliśmy w ZombiU na konsoli Nintendo.

A jakie zmiany? Ubisoft wspomina o lekko zmodyfikowanym sterowaniu, co ma uczynić je jeszcze prostszym oraz nieznacznym poszerzeniu pola widzenia (FOV). Poza tym dostaniemy dwie nowe bronie do walki wręcz. Oprócz kija do krykieta z oryginału, roztrzaskamy łby przeciwników łopatą oraz maczugą nabijaną gwoździami (screen na początku newsa).

I tyle, poniżej jeszcze raz trailer ZombiU w wersji na PC, PS4 i Xbox One. Zagracie?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 Shares
Share
+1
Tweet