Nowa Zelda początkiem wielkiej rewolucji

Struktura cyklu The Legend of Zelda ma się stopniowo zmieniać – przyznał Shigeru Miyamoto, jeden z producentów w Nintendo.

Podczas targów E3 zapowiedziano najnowszą część przygód Linka. Tytuł pojawi się ekskluzywnie na Wii U. Na premierę musimy poczekać do przyszłego roku.


The Legend of Zelda na Wii U będzie pierwszą odsłoną serii z otwartym światem. Na tym ma polegać wielka przemiana Zeldy? Nie! – To tylko jeden z elementów, które zerwą z tradycyjną formułą i wprowadzą do rozgrywki nowe rozwiązania – przyznał Miyamoto. Dodał przy tym, że woli nie używać określenia otwarty świat w odniesieniu do czegoś, co stanowi coś świeżego. Co konkretnie – nie zdradził.

Wiadomo jednak, że nadchodząca Zelda całkowicie zerwie z liniowością rozgrywki. W poprzednich częściach tradycją było, że musieliśmy odwiedzać lokacje i podziemia w określonej kolejności. – Jeżeli mamy osiem podziemi, to będąc w czwartym niektórzy myślą: “Jestem już w połowie gry”, a inni: “Jeszcze połowa gry przede mną” – mówi Miyamoto.

Podkreślił, że Nintendo chce stopniowo rezygnować z takiego systemu rozgrywki. Chodzi o to, by cieszyć się swobodą w dużym świecie, w którym znajdziemy naprawdę sporo do roboty.

The Legend of Zelda na Wii U – zobacz trailer

Jeśli graliście w The Legend of Zelda: A Link Between World na 3DS-ie (zobacz naszą recenzję), to wiecie, że już tamta gra wnosiła pewne nowości do uniwersum. Choć świat nie był w pełni otwarty, część misji mogliśmy wykonywać w dowolnej kolejności.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

1 Shares
Share1
+1
Tweet