Nordic Games na Gamescom 2016. ELEX, Spellforce 3, The Guild 3 i wiele więcej

Zobaczcie, co wydawca szykuje na zbliżające się targi gier w niemieckiej Kolonii.

Nordic Games i EuroVideo przygotowali zestawienie tytułów na tegoroczny Gamescom, największe targi gier komputerowych i wideo w Europie. W hali nr 8 na stoisku C20 Nordic Games zaprezentuje siedem nadchodzących tytułów, w tym kilka premier europejskich i światowych.

Po raz pierwszy w Europie odwiedzający Gamescom będą mogli zagrać w takie gry, jak: ELEX, najnowsze RPG od Piranha Bytes, Spellforce 3, mix RPG/RTS i ekonomiczną symulację The Guild 3. Jako światową premierę Nordic Games zaprezentuje karaoke, grę We Sing, planowaną na konsole Xbox One i PlayStation 4.

Oprócz tego odwiedzający będą mogli zagrać w ulepszoną i odnowioną wersję gry Darksiders Warmastered Edition, JRPGa Battle Chasers: Nightwar i port na konsole kooperacyjnego tytułu Warhammer: End Time – Vermintide.

The Guild 3

The Guild 3
The Guild 3

Średniowieczny świat wokół zbudowanej przez gracza dynastii nieustannie ulega zmianie, a oni sami muszą dowieść swoich umiejętności w rzemiośle i handlu, brać udział w życiu towarzyskim oraz umiejętnie toczyć grę polityczną i snuć intrygi.

Cechy:

 • Wysoki wartość Replay Value: Sztuczna inteligencja i losowe wydarzenia dla graczy z całego świata sprawiają, że każdy scenariusz i każda kolejna rozgrywka są zupełnie inne.
 • Ewolucja postaci i dynastii: W grze dostępne będzie złożone drzewko umiejętności, zawodów, akcji i bonusów do odblokowania.
 • Multiplayer do 16 graczy: Do gry został dodany system wieloosobowy, pozwalający na grę z innymi użytkownikami The Guild 3, niezależnie od tego, gdzie kupili grę.

SpellForce 3

SpellForce 3
SpellForce 3

SpellForce 3 wraca do korzeni sagi SpellForce i łączy gatunki RTS i RPG. Gracze stają się częścią bogatego świata fantasy, w którym dowodzą własną armią i zdobywają nowe terytoria.

Cechy:

 • Miks RTS z RPG: Unikatowa rozgrywka łącząca RTS i izometryczne RPG.
 • Głębokie uniwersum gry i cenne łupy: Gracze wyruszą na podbój świata Eo, odkrywają jego tajemnice i zdobywają mnóstwo cennych łupów.
 • Multiplayer: Solidny system multiplayer z wieloma trybami, pozwalający na grę w zespole, jak i walkę pomiędzy graczami.

ELEX


Akcja gry toczy się w postapokaliptycznym uniwersum science fiction. Gracze stają się częścią ogromnego świata, pełnego oryginalnych postaci, zmutowanych kreatur, głębokich wyborów moralnych i widowiskowej akcji.

Cechy:

 • Sci-fi spotyka fantasy: Postapokaliptyczne uniwersum łączy w sobie elementy science fiction i fantastyki.
 • Człowiek kontra maszyna: Gracze muszą wybrać ścieżkę, jaką podążą w trakcie gry. Żaden wybór nie będzie ani słuszny, ani zły.
 • Stuprocentowa autentyczność: Prawdziwe przeżycie RPG ze studia Piranha Bytes.

Battle Chasers: Nightwar

Battle Chasers: Nightwar
Battle Chasers: Nightwar

Battle Chasers: Nightwar jest tytułem RPG, inspirowanym na konsolowych klasykach gatunku. Gracze zagłębią się w lochach, będą toczyć turową walkę w klasycznym formacie JRPG oraz odkryją bogaty świat i ciekawą fabułę.

Cechy:

 • Styl klasycznych JRPG-ów w świecie, w którym magia przeplata się z nauką: Oldschoolowa rozgrywka, inspirowana słynnymi tytułami konsolowymi.
 • Generowane losowo lochy o poziomie trudności wyznaczonym przez gracza: Lochy pełne są pułapek, zagadek i tajemnic.
 • Rzemiosło i handel wymienny: Wybierz trzech bohaterów, spakuj plecak, upewnij się, że wybrałeś najlepszy ekwipunek i umiejętności dla bohaterów… i wyruszaj w podróż.

Darksiders Warmastered Edition

Darksiders Warmastered Edition
Darksiders Warmastered Edition

Ścigany przez grupę mściwych aniołów, Wojna musi połączyć siły z piekłem i w poszukiwaniu sprawiedliwości i zemsty zawiązać sojusze z demonami, na które zwykle poluje.

Cechy:

 • Wersja PS4, Xbox One i Wii U gry Darksiders (Wrath of War) dostępna w rozdzielczości 1080p.
 • Wsparcie 4k i dodatkowe opcje graficzne na PC.
 • Podwojona rozdzielczość wszystkich tekstur i ulepszone renderowanie.

We Sing

We Sing powraca jeszcze lepsze i obszerniejsze. Nagradzana seria gier karaoke z ponad 1,5 milionem sprzedanych kopi i będzie w tym roku dostępna na PS4 i Xbox One.

 • Tytuł We Sing po raz pierwszy będzie pokazany publicznie na gamescom.
 • Zawiera 30 najbardziej ekskluzywnych hitów od najsławniejszych artystów na świecie, które przez ostatnie 50 lat znajdowały się na czołowych miejscach list przebojów.

Warhammer: End Times – Vermintide


Vermintide jest kooperacyjną grą przygodową akcji, osadzoną w kultowych End Times z uniwersum Warhammera.

 • Kooperacyjny survival dla 4 graczy – gracz musi połączyć siły z przyjaciółmi, gdyż sam nie ma szans w starciu z wymagający przeciwnikiem.
 • Możliwość grania jako jeden z pięciu dostępnych bohaterów – pięć różnych postaci do wyboru, a każda z nich posiada własną osobowość, cele i historię do opowiedzenia.
 • Ogromny arsenał broni – każdy bohater posiada unikatowy zestaw broni do wyboru.
 • Epickie zadania – 13 różnych poziomów na ziemi, w budynkach, na ścianach i w podziemiach.

Źródło: materiał producenta, opracowanie własne

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

13 Shares
Share13
+1
Tweet