Gdyby P.T. rozgrywało się w Chinach. No Return to ambitny horror o rodzinnej tragedii

No Return screen ze Steam
Newsy PC

No Return – nadchodzący psychologiczny horror od chińskiego studia BlameTech – otrzymał zwiastun oraz datę premiery.

Skojarzenia z P.T. zdecydowanie nie są tu przypadkowe. Podobnie jak w grze Hideo Kojimy również tutaj wcielamy się w mężczyznę, który utknął w tajemniczo zapętlonej przestrzeni – w tym przypadku własnego domu. Akcja dzieje się we współczesnych Chinach i ma być mocno osadzona w tamtejszym folklorze; obstawiamy jednak, że nie trzeba być sinologiem, aby poradzić sobie w grze. Filmowa zapowiedź ma ciekawy, mroczny klimat i wszystko wskazuje na to, że będzie umiała przestraszyć podobnie jak jej „wcześniejsza wersja”.

Choć osadzona w horrorowej stylistyce, gra ma ilustrować również tematykę rodzinnej tragedii. Oczywiście nie wiadomo jak na razie, czy obie kwestie nie są powiązane; szczegółów fabuły jak na razie nie poznaliśmy.

No Return nie jest pierwszą próbą podjęcia podobnej jak w P.T. konwencji. W tym roku na PC, PS4 oraz PS5 ma wyjść również psychologiczny horror Luto, w którym zagrożenia czają się na każdym kroku. Wygląda na to, że gracze nadal są spragnieni mocnych i rzeczywiście strasznych pozycji; można jedynie liczyć na to, że przerażenie nie zakończy się w tych przypadkach na prezentowanych zwiastunach.

Gra ma pojawić się 30 października 2022 roku, a więc idealnie na Halloween. Jak na razie wiadomo jedynie o wersji na PC, trudno powiedzieć, czy zadebiutuje także na konsolach. Poniżej natomiast znajdziecie obiecany zwiastun:

Agata Wierzbicka
O autorze

Agata Wierzbicka

Redaktor
W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.
Advertisement
Udostępnij: