Luto jak P.T. Wydostań się z domu, w którym nawet prześcieradła chcą Cię zabić

luto zwiastun
PC PS4 PS5

Psychologiczny survival horror Luto dostał kolejny zwiastun. Twórcy pokazują nam nie tylko metody, jakimi będą nas straszyć, ale też świetnie wyglądającą grafikę i animacje.

Choć wiedziałem co stanie się na koniec – i tak serce tąpnęło mi nieco mocniej.

Luto wygląda i straszy

Bardzo cieszy mnie, gdy twórcy gier potrafią nas przestraszyć. Przeszedłem w życiu tyle produkcji spod szyldu “horroru”, że niewiele nowych pomysłów wywołuje jakiekolwiek uczucia. Mimo wszystko trailer nadchodzącego Luto spowodował lekkie “zalęknienie”.

Pozycję zapowiedziano jeszcze wcześniej w tym roku, jednak twórcy wypuścili nowy trailer produkcji. Nie da się ukryć, że nowy survival horror mocno zainspirowany został osławionym kojimowskim P.T. – to kolejna pozycja z gatunku “wydostań się z domu, w którym wszystko chce cię zabić”. I wcale nie mam nic przeciw!

Na platformie Steam pojawia się również oficjalna karta pozycji. Opis zdradza, że twórcy będą chcieli wytężyć nasze zmysły.

Luto to pierwszoosobowy horror psychologiczny, w którym wcielisz się w osobę niemogącą opuścić własnego domu. Znalezienie sposobu na jego opuszczenie poprowadzi cię przez serię ścieżek, które będą wyzwaniem dla twoich zmysłów.

Opis gry na karcie Steam

Gra stawia na zaprezentowanie szeregu różnych fobii i dynamiczne, zmieniające się otoczenie. Warto też zwrócić uwagę na grafikę. Choć ta i tak prezentuje się naprawdę nieźle, szczególnie wrażenie robią animacje. Duch z prześcieradłem jeszcze nigdy nie wyglądał tak sugestywnie. Miejmy nadzieję, że Broken Bird Games zrobi dobry użytek z tej technologii! Gra wyjdzie w 2022 roku na PC i PS4 oraz PS5.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij: