Nintendo Switch 2 oficjalnie zapowiedziane przez Nintendo

Nintendo Switch 2 oficjalnie zapowiedziane | Newsy - PlanetaGracza
Newsy Switch

Japońska korporacja pierwszy raz skomentowała sytuację z natłokiem plotek na temat Nintendo Switch 2. Konsola nadciąga oficjalnie.

Oczywiście nadal nie wiemy, jak konsola będzie się nazywać ani wyglądać. Firma jednak pierwszy raz pokusiła się o komentarz związany z wieloma ostatnimi plotkami, jednocześnie potwierdzając, że konsola powstaje!

Nintendo Switch 2 oficjalnie

“Siema, tu prezes Nintendo, oficjalnie zapowiadamy Switcha 2” – chciałoby się napisać, choć sytuacja nie do końca tak wygląda. Mimo wszystko to chyba najbardziej “beztroski” sposób na zapowiedź tak wyczekiwanego sprzętu, o jakim tylko można pomyśleć. Nintendo nie musi jednak szczególnie się tym przejmować, wszak Rockstar podobnie zapowiedział nowe GTA.

Tutaj Furukawa, prezes Nintendo. W tym roku fiskalnym ogłosimy następcę Nintendo Switch. Minie ponad dziewięć lat odkąd ogłosiliśmy istnienie Nintendo Switch w marcu 2015 roku. W czerwcu tego roku odbędzie się Nintendo Direct dotyczący linii oprogramowania Nintendo Switch na drugą połowę 2024 roku, ale należy pamiętać, że podczas tej prezentacji nie będzie żadnej wzmianki o następcy Nintendo Switch.

– czytamy we wpisie na Twitterze

Czyli konkrety są trzy. Po pierwsze – sprzęt istnieje, powstaje i trzeba na niego było czekać naprawdę długo. Po drugie – najpewniej trafi na rynek w przyszłym roku, tj. 2025. Po trzecie – oficjalna prezentacja ma wydarzyć się w bieżącym roku fiskalnym, czyli w terminie od marca 2024 do kwietnia 2025. Tym samym wiemy, że choć w czerwcu odbędzie się prezentacja gier Nintendo Direct, nie będzie tak żadnej wzmianki o nowej generacji sprzętu Japończyków. Zgaduję, że pokaz dedykowany konsoli dostaniemy pod koniec tego roku albo na samym początku kolejnego.

Źródło: Twitter

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie