Nintendo NX oparte na systemie Android?

Nowa konsola japońskiego producenta ma nas mocno zaskoczyć i jeśli ta plotka okaże się prawdziwa, rzeczywiście tak będzie.

Nowy sprzęt od Nintendo – noszący kodową nazwę NX – ma być oparty o system Android. Taka informacja pojawiła się na łamach japońskiego magazynu Nikkei, który powołuje się na zaufane źródła. Informator podkreśla, że Nintendo zdecydowało się na takie rozwiązanie, by dać programistom większą elastyczność w tworzeniu nowych treści, mogących pojawić się również na smartfonach i tabletach.


W marcu tego roku Satoru Iwata wyjawił, że jego firma pracuje nad nową konsolą podczas ogłaszania innej ważnej wiadomości, a mianowicie rozpoczęciu współpracy ze spółką DeNa, która jest znana przede wszystkim na rynku mobilnym. Nintendo oraz DeNa mają teraz wspólnie tworzyć oprogramowanie na telefony i tablety, w których wykorzystywane będą licencje z produktów Nintendo. Czy może zatem dojść do tego, że część tytułów z Nintendo NX pojawi się również na urządzeniach z Androidem? Teraz można jedynie zgadywać.

Jeśli informacja Nikkei rzeczywiście zostanie w przyszłości potwierdzona, sprawdzą się słowa szefa Nintendo, który podczas zapowiadania NX stwierdził jedynie, że czeka nas prawdziwa niespodzianka. Więcej informacji o nowym sprzęcie od big N mamy poznać dopiero w przyszłym roku.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

5 Shares
Share5
+1
Tweet