Nielegalnie sprzedawał gry przez internet. Usłyszał 9 tys. zarzutów

Nielegalnie sprzedawał gry przez internet. Usłyszał 9 tys. zarzutów
Newsy

24-latek z Piekar Śląskich jest podejrzany o rozpowszechnianie nielegalnie gier na aukcjach internetowych. Jedna z poszkodowanych firm wyceniła straty na prawie 1 mln złotych.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich od dłuższego czasu przyglądali się działalności 24-letniego mężczyzny. Ten jak się okazało, nielegalnie rozpowszechniał gry w wersji elektronicznej. Po ich zakupie, sprzedawał je wraz z dostępem do konta. Proceder ten jest mocno rozpowszechniony i wielu graczy łapie się na tańsze wersje gier i oprogramowania w popularnych serwisach aukcyjnych, nie wiedząc że tak naprawdę kupują nielegalną rzecz.

Mężczyzna swoją działalność prowadził w latach 2014-2018. Najpierw usłyszał 7 tys. zarzutów, niedawno z kolei postawiono mu kolejne 2 tys. Policja zabezpieczyła już 130 tys. zł na poczet przyszłych kar i grzywien. Natomiast jedna z poszkodowanych firm wyceniła swoje straty na blisko 1 mln złotych.

24-latkowi grozi do pięciu lat więzienia za nielegalne rozpowszechnianie gier w wersji elektronicznej zgodnie z ustawą o prawach autorskich i prawach pokrewnych.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Piekarach Śląskich

Robert Ocetkiewicz
O autorze

Robert Ocetkiewicz

Redaktor
Z grami związany już prawie 30 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było na Pegasusie. Specjalizuje się w grach wyścigowych i akcji, ale nie stroni też od strategii ekonomicznych. W swojej karierze recenzował na łamach serwisów takich jak Interia i Onet oraz publikował w magazynie o grach PlayBox.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie