Elon Muska eksperymentuje na małpie, która gra w Ponga

Małpa gra w Ponga myślami. Elon Musk po raz kolejny eksperymentuje [WIDEO]

0 komentarzy

Jak widać, Elon Musk cały czas rozwija projekt Neuralink. Znany wizjoner i miliarder pokazał, jak małpa gra w Ponga swoimi myślami.

Po świni przyszedł czas na małpę. Zespół Elona Muska pracuje nad rozwojem Neuralink, czyli systemu który pozwala kontrolować za pomocą myśli komputer. W tym przypadku chodzi o prostą grę Pong. Otóż w najnowszym eksperymencie makak steruje za pomocą swoich myśli kreską w starej grze.

Jak to działa? Otóż eksperyment podzielono na trzy etapy, w trakcie których system musiał się nauczyć zachowania małpy. W pierwszym małpa kontrolowała grę za pomocą joysticka, a żeby się na niej skupić, dostała bananowy koktajl, który jednocześnie jadła przez słomkę. W tej części eksperymentu kalibrowano sprzęt. System odczytał informacje z tysięcy neuronów z mózgu zwierzęcia i przeniósł je do komputera. Dzięki temu udało się dowiedzieć, który sygnał z mózgu odpowiada za który ruch.

W drugie etapie małpa także grała przy użyciu joysticka, ale ten nie był podłączony do komputera. Zatem tak naprawdę małpa sterowała grą swoimi myślami. Na końcu, czyli w trzecim etapie, zabrano jej joystick, więc używała tylko własnych myśli. Efekt tego eksperymentu możecie zobaczyć poniżej.

Jak twierdzi Elon Musk, w przyszłości kiedy uda się rozwinąć Neuralink, technologia miałaby pomóc osobom niepełnosprawnym, w użyciu komputera i nie tylko. Wygląda to naprawdę bardzo interesująco i z pewnością mogłoby zmienić życie wielu osobom.

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się