Granie w gry za pomocą umysłu? Pacjent zagrywał się w Cywilizację bez myszy i klawiatury do białego rana

neuralink granie w gry
Newsy Technologie

Pierwszy ludzki pacjent z wszczepionym w mózg interfejsem Neuralink pokazuje, jak za pomocą myśli gra w szachy. Wspomina też o tym, że zagrywał się w Cywilizację.

Wrzucone właśnie do sieci, dziewięciominutowe wideo ukazuje pierwszego na świecie pacjenta z interfejsem Neuralink grającego w gry tylko za pomocą swojego mózgu. Sparaliżowany fan Charlesa Xaviera, a zarazem były szachista opisuje swoją wdzięczność za stworzenie przez Elona Muska budzącego kontrowersje projektu interfejsu mózgowego Neuralink, który umożliwił mu powrót do gry w szachy i inne gry. Gdy tylko pacjent otrzymał interfejs, zajął się graniem w Cywilizację VI, co zajęło mu czas aż do 6 rano. Na potrzeby demonstracji, wideo pokazuje jedynie to, jak pacjent za pomocą umysłu gra w szachy online, jednak natkniemy się także na komentarze, wspominajace właśnie o Cywilizacji. Nie da się zaprzeczyć, że to wielka nadzieja dla sparaliżowanych graczy. Dzięki interfejsowi takiemu jak Neuralink, będą jeszcze w stanie cieszyc się swoim ulubionym hobby.

Czym zajmuje się firma Neuralink Elona Muska?

Neuralink to innowacyjna firma założona przez Elona Muska, której celem jest rozwój interfejsu mózg-komputer (BMI). Ta zaawansowana technologia została zaprojektowana z myślą o poprawie komunikacji między ludzkim mózgiem a maszynami, co może mieć rewolucyjne konsekwencje dla medycyny, nauki i technologii. Głównym celem Neuralink jest umożliwienie ludziom korzystania z zaawansowanych funkcji sztucznej inteligencji za pośrednictwem interfejsu mózg-komputer. Przykładowe zastosowania obejmują leczenie zaburzeń neurologicznych, takich jak np. paraliż, poprzez odbieranie sygnałów z mózgu i tłumaczenie ich na komunikację z urządzeniami zewnętrznymi. Technologia Neuralink opiera się na małych elektrodach implantowanych bezpośrednio w mózg, które są w stanie odczytywać i interpretować sygnały neuronowe. Praca nad tą technologią wymaga więc interdyscyplinarnej współpracy między neurologami, inżynierami, informatykami i naukowcami.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie