Czerwona nota najpopularniejszym filmem na Netflix

Agata Wierzbicka

W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.

0 komentarzy

Netflix z nową metodą obliczania popularności produkcji. Rekord Czerwonej noty

Netflix zmienił metodę obliczania popularności filmów i seriali. Co tydzień platforma podaje liczbę godzin spędzonych na oglądaniu danego tytułu.

Aktualne zestawienia mają się pojawiać co wtorek na specjalnie utworzonej stronie. Statystyki można przeglądać na poziomie globalnym, a także z podziałem na poszczególne państwa. Platforma oddzielnie podaje wyniki seriali oraz filmów, a dodatkowo zastosowano podział na produkcje angielsko- oraz obcojęzyczne.

Rekordy popularności platformy bije obecnie Czerwona nota. Na oglądaniu filmu użytkownicy z całego świata spędzili w zeszłym tygodniu łącznie 148 720 000 godzin. Dla porównania – film z drugiego miejsca, czyli Miłosna pułapka, ma wynik „zaledwie” 58 560 000 godzin. Filmowe podium zamyka Zemsta rewolwerowca z rezultatem 33 060 000 godzin.

W przypadku obcojęzycznych filmów największą popularnością cieszy się Yara, produkcja oparta na prawdziwych wydarzeniach. Przy historii Yary Gambirasio użytkownicy spędzili łącznie 17 950 000 godzin.

Jeśli chodzi o seriale angielskojęzyczne, użytkownicy platformy Netflix najchętniej spędzali czas przy 3. sezonie Narcos: Meksyk. Ostatnia odsłona serialu zakończyła zeszły tydzień z wynikiem 50 290 000 godzin. Co ciekawe, Narcos: Meksyk pojawia się w zestawieniu również na miejscu 7. Fani postanowili sobie najwyraźniej odświeżyć 1. sezon, na który poświęcili łącznie 15 570 000 godzin.

Nikogo nie powinien raczej zdziwić najpopularniejszy serial obcojęzyczny. Mowa oczywiście o Squid Game – w tym przypadku widzowie oglądali produkcję łącznie przez 42 790 000 godzin.

Jak będą wyglądać zestawienia z obecnego tygodnia? Dowiemy się już w najbliższy wtorek.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%