kadr z filmu Yara - jednej z premier w listopadzie 2021

Agata Wierzbicka

W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.

0 komentarzy

Yara – listopadowy hit platformy Netflix

Produkcje oryginalne od Netflixa cieszą się u nas ogromnym powodzeniem. Yara wzbudza do tego wiele emocji – jest oparta na prawdziwej historii zaginionej dziewczyny.

Yara to włoska produkcja, która zawitała niedawno do pierwszej dziesiątki najpopularniejszych filmów platformy Netflix. Film opowiada o śledztwie w sprawie zaginięcia 13-letniej gimnastyczki Yary Gambirasio. Gdy po trzech miesiącach odnalezione zostaje ciało dziewczyny, sprawa przyjmuje inny obrót. Od tej pory prokurator Letizia Ruggeri szuka przecież mordercy, tymczasem jedynym tropem są ślady DNA, niepasujące do żadnego znanego władzom człowieka.

Reżyserem Yary jest Marco Tullio Giordana. W obsadzie znaleźli się m.in.: Isabella Ragonese, Alessio Boni, Thomas Trabacchi, Sandra Toffolatti, Mario Pirrello i Roberto Zibetti.

Film oparto na prawdziwej historii Yary Gambirasio, którą żyły całe Włochy. 13-letnia dziewczyna zaginęła w listopadzie 2010 roku w pobliżu Bergamo, a trzy miesiące później odnaleziono jej ciało. Śledztwo w tej sprawie określa się jako jedno z najdroższych w historii włoskiej kryminalistyki. Na analizę próbek DNA pobranych od wytypowanych osób, a także inne działania, wydano ponad 8 mln euro. Mordercę ostatecznie odnaleziono po długich badaniach genealogicznych i genetycznych. Nie wszyscy badacze jednak uznają winę skazanego mężczyzny – część z nich twierdzi, że ze względu na wysokie koszty śledztwa władze po prostu nie mogły pozwolić sobie na niewykrycie sprawcy.

Yarę obejrzycie na platformie Netflix – jest to jedna z listopadowych premier.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%