Netflix testuje nowe funkcje dla graczy. Pierwsi użytkownicy mogą już korzystać

Netflix testuje nowe funkcje dla graczy. To dopiero początek
Filmy i seriale Mobile Newsy PC

W pierwszych regionach użytkownicy mogą już cieszyć się graniem w gry dostępne w katalogu Netflix na telewizorach. Później ma przyjść pora na PC.

Netflix dumnie rozszerza swoją bibliotekę gier mobilnych. Platforma już wcześniej zapowiadała, że nie tylko w 2023 roku wyda sporo pozycji, ale i z czasem dojdzie do ekspansji na konsole czy PC. W przygotowaniu jest gra oparta na serialu Stranger Things, ale spodziewać się możemy więcej podobnych rzeczy. Zanim to jednak nastąpi, posiadacze subskrypcji cały czas mogą korzystać z gier bez dodatkowych opłat i reklam czy mikropłatności.

Netflix rozszerza ofertę gier

O nowym rozwiązaniu pisaliśmy już wcześniej. Użytkownicy platformy dostali zapewnienie, że w niedługim czasie będą mogli odpalać gry mobilne w aplikacji na telewizorach, a później także i na PC. Netflix powoli rozpoczyna wprowadzanie tego rozwiązania, ale na razie jedynie w formie testów dla bardzo ograniczonej grupy klientów. Jak na razie korzystać mogą z niego jedynie niektórzy subskrybenci z Wielkiej Brytanii i Kanady.

Z czasem opcja, o ile okaże się działać i faktycznie budzić zainteresowanie, zapewne zostanie wprowadzona dla szerszego grona odbiorców. Na razie jednak testy troszeczkę mogą potrwać. Wiadomo, że póki co wspierane są urządzenia takie jak Chromecast, Amazon Fire TV, Nvidia Shield TV, a także wybrane telewizory Samsunga, Roku i LG.

Posiadacze telewizorów będą mogli grać za pomocą kontrolera w formie swojego własnego smartfona. Jeżeli rozwiązanie doczeka się również debiutu na PC, zagramy myszką i klawiaturą lub stosownym kontrolerem.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie