Rewolucja w ofercie Netfliksa. Firma chce wprowadzić gry na PC i telewizory

Netflix królem, Polacy chcą reklam | Newsy - PlanetaGracza
Mobile Newsy PC

To dość spore zaskoczenie, bo do tej pory jedynie posiadacze aplikacji mobilnej Netflix mogli grać w gry w ramach subskrypcji. Ma się to niebawem zmienić.

Jak na razie Netflix z grami radzi sobie “tak se”. Znaczy, że oferta cały czas się poszerza, subskrybenci mogą liczyć na coraz więcej pozycji w katalogu. Z drugiej jednak strony mało kto chce w ogóle w nie grać. Zgodnie z badaniami z poprzedniego roku, zaledwie 1% abonentów platformy korzysta dziennie z gier mobilnych oferowanych przez aplikację. Jest to o tyle dziwne, że te nie posiadają mikrotransakcji ani nawet reklam. Wygoda jest więc całkiem spora.

Netflix Gaming na TV i PC

Firma zapowiedziała, że w tym roku doda do oferty nawet 40 nowych tytułów, a w produkcji jest ich znacznie więcej. Nie tylko oni sami tworzą kolejne gry, ale korzystają z zewnętrznych studiów, w tym… Ubisoftu. Idzie nieźle, ale po co, skoro zainteresowanie jest nikłe? Teraz być może znaleziono pomysł na to, jak do rozgrywki zachęcić kolejne osoby. Istnieje spora szansa, że doczekamy się możliwości grania na PC i telewizorach, a ze smartfona będziemy korzystać jak z kontrolera. Coś jak cloud gaming, ale w sumie to niekoniecznie.

Pamiętajcie jednak, że są to niepotwierdzone informacje i pochodzą m.in. od Steve’a Mosera, dewelopera software’u na iOS.

Netflix chce uczynić gry grywalnymi na każdym urządzeniu, zmieniając iPhone’a w kontroler dla Netflixa uruchomionego na telewizorze. Kod ukryty w ich aplikacji na iOS: “Gra na Twoim telewizorze potrzebuje kontrolera, aby grać. Czy chcesz użyć tego telefonu jako kontrolera do gry?”. Netflix cloud gaming wkrótce?

– informuje Moser na Twitterze

Brzmi to z pewnością ciekawie i ma potencjał na przekonanie do gry kolejnych osób. Zgaduje jednak, że znaczna część użytkowników platformy po prostu nie jest zainteresowania grami mobilnymi, więc możliwość ich odpalenia na PC i TV niekoniecznie w czymś pomoże. Poczekamy, zobaczymy.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie