Netflix kupi sobie kolejne studio tworzące gry

Netflix - logo na niebieskiej supernowie
Mobile

Netflix potwierdza, że planuje przejąć kolejne studio tworzące gry. Tym razem firma chce kupić fiński zespół Next Games, z którym współpracuje już od dłuższego czasu.

To kolejny nieduży, acz przydatny zakup Netflixa. We wrześniu zeszłego roku korporacja ogłosiła, że przejmuje twórców Oxenfree, studio Night School.

Netflix kupi fińskie Next Games

Zespół ma zostać przejęty za około 65 milionów euro. Michael Verdu z Netflixa powitał studio w szeregach giganta streamingu.

Next Games ma doświadczony zespół zarządzający, duże doświadczenie w tworzeniu gier mobilnych opartych na franczyzach rozrywkowych oraz solidne możliwości operacyjne. Cieszymy się, że Next Games dołączy do Netflix jako główne studio w strategicznym regionie i na kluczowym rynku talentów, rozszerzając tym samym możliwości naszego wewnętrznego studia gier. Choć dopiero zaczynamy swoją przygodę z grami, jestem przekonany, że razem z Next Games będziemy w stanie stworzyć portfolio światowej klasy gier, które zachwycą naszych użytkowników na całym świecie

– powiedział wiceprezes gamingowego oddziału Netflixa, Michael Verdu

Studio odpowiada chociażby za Stranger Things: Puzzle Tales, The Walking Dead: Our World i The Walking Dead No Man’s Land. Deweloperzy mają doświadczenie w produkcji gier bazujących na znanych markach.

Niezmiennie dążymy do realizacji naszej wizji: chcemy stać się partnerem dla globalnych firm z branży rozrywkowej i tworzyć autentyczną i długotrwałą interaktywną rozrywkę opartą na najbardziej lubianych na świecie seriach. Połączenie sił z największym na świecie serwisem streamingowym Netflix stanowi logiczną i ekscytującą kontynuację naszej strategii tworzenia interaktywnych doświadczeń, którymi będzie mógł cieszyć się cały świat. (…) To wyjątkowa okazja, aby podnieść poziom studia na wszystkich frontach i kontynuować naszą wspólną misję.

– powiedział CEO Next Games, Teemu Huuhtanen

Transakcja ma zostać ukończona w drugim kwartale bieżącego roku. Pamiętajmy jednak, że termin ten może ostatecznie ulec zmianie.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie