Stranger Things doczeka się nowej gry? Wiceprezes Netflix chce „definitywnego” tytułu

Stranger Things doczeka się
Newsy PC

Stranger Things już ma parę gier wideo, ale żadna nie jest tytułem AAA. Mike Verdu, wiceprezes Netflix Games ma jednak nadzieję na „definitywny” tytuł.

Netflix ostatnio zapowiedział, że jest zdecydowany na podbój rynku gier wideo. Firma już teraz oferuje sporo tytułów zawartych w subskrypcji, lecz nie są to gry dla każdego. Mowa o produkcjach mobilnych, do których dostaniemy się za pomocą podstawowej aplikacji streamingowej. Jak na razie o ekspansji na rynek AAA raczej nie ma mowy. Choć, z drugiej strony, firma może mieć spore ambicje.

Szczególnie jeżeli chodzi o Stranger Things. Jedna z najpopularniejszych marek od Netfliksa z pewnością zasługuje na swoją własną grę wideo. No dobra, ja wiem, że te już powstawały, ale to jednak mniejsze tytuły przeznaczone na platformy mobilne. Do tego wszystkiego samo Stranger Things pojawiło się w roli DLC do Dead by Daylight, a także w Fortnite.

Wiceprezes Netfliksa, Mike Verdu, opowiedział o segmencie gier wideom, na którym platforma stawia coraz większy nacisk. W wywiadzie dostępnym w serwisie YouTube pojawiło się jednak bardzo ciekawa spostrzeżenie na temat pełnoprawnego tytułu opartego na licencji Stranger Things.

Muszę powiedzieć, że istnieje wiele gier Stranger Things, które są już w serwisie, a niektóre w sklepach z aplikacjami, ale czuję, że nie zrobiliśmy jeszcze definitywnej gry ST.

– podkreśla Mike Verdu, wiceprezes Netflix

Co ciekawe, gra oparta na tym IP już powstawała i to w samym Telltale Games. Twórcy m.in. The Walking Dead czy Wolf Among Us pracowali nad ciekawie wyglądającym tytułem, lecz późniejsze ich kłopoty przyczyniły się do anulowania prac.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie