Need for Speed – wszystko o modyfikacjach i nowe screeny!

Tuning będzie bardzo ważnym elementem najnowszej odsłony Need for Speed. Co konkretnie dostosujemy w swoich autach?

Electronic Arts podzieliło się garścią informacji na temat dostosowywania samochodów w Need for Speed. Może nie są one odkrywcze (w końcu tuning to tuning, co tu nowego wymyślić), lecz fani serii na pewno z chęcią zapoznają się z kolejnymi linijkami tekstu.


Na początek koła samochodów. Jak czytamy na oficjalnej stronie Need for Speed, będziemy mogli modyfikować cztery koła jednocześnie, bądź stworzyć osobne ustawienia dla kół przednich i tylnych. Dobierzemy zatem opony, zaciski czy tarcze hamulcowe. Następnie felgi – do wyboru dostaniemy setki wzorów w rozmiarach od 14 do 22 cali. Oprócz wybrania konkretnego, będziemy mogli jeszcze wszystko pomalować. Malowanie felg dzieli się na dwa etapy – nakładanie koloru bazowego i wykończenia; w obu przypadkach dostępna jest pełna gama opcji – tłumaczą twórcy gry.

Kiedy koła już dostosowane, czas na przód samochodu. Zaczynamy od tuningu zawieszenia, ustawiając nie tylko wysokość, lecz również kąt nachylenia oraz rozstaw kół z przodu i z tyłu. Możliwa będzie również modyfikacja kąta nachylenia samych kół – niezależenie dla przednich i tylnych.

Naturalnie zmodyfikujemy maskę samochodu, zderzak, reflektory, błotniki (osobno dla przedniej i tylnej osi) oraz szybę i lusterka.

Jeśli zadbamy już o przód naszego pojazdu, pora zająć się tyłem. Do dyspozycji otrzymamy spoilery przeróżnych rozmiarów – od malutkich do potężnych skrzydeł. Będzie też możliwość zamontowania podwójnego spoilera. Wymienimy również nagłośnienie auta, układ wydechowy oraz dyfuzor. Dodatkowo tylne reflektory, a nawet tablice rejestracyjne.

Need for Speed zaoferuje również pakiety bodykit. To coś dla osób, które nie mają czasu, by zadbać o każdy element z osobna i chcą w szybki sposób odmienić wygląd samochodu. Na takie zestawy składa się szereg modyfikacji – od zderzaków, przez progi boczne, aż po spojlery.

Na koniec przypominamy, że Need for Speed zadebiutuje 5 listopada (data premiery w Europie) na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

53 Shares
Share53
+1
Tweet