Odświeżenie Need for Speed: Most Wanted wygląda lepiej od oryginału? Zobaczcie porównanie

Need for Speed: Most Wanted w nowej wersji wygląda pięknie | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC

Jeden z fanów Need for Speed postanowił pokazać, jak imponującym narzędziem jest RTX Remix na przykładzie kultowego Need for Speed: Most Wanted.

Od razu zaznaczę, że jest to fanowska modyfikacja z wykorzystaniem narzędzia RTX Remix. Nie jest to program do magicznego „odrestaurowywania” starszych gier. Pozwala jednak na wzbogacenie starszych tytułów (jak choćby imponujące demo Maxa Payne’a do pobrania za darmo) o efekty ray-tracing i drobne poprawki w assetach. Oczywiście robi to za swoisty remaster, lecz sama jakość grafiki pozostaje mniej więcej podobna. Nałożone dodatkowe efekty i drobne usprawnienia powodują, że kultowe pozycje wyglądają po prostu lepiej.

Need for Speed: Most Wanted z RTX Remix

W tym jednak przypadku można się zastanawiać, czy narzędzie nie odebrało nieco magii oryginału. Jak sami dostrzegacie na poniższym porównaniu – zmiany są bardzo widoczne. Przede wszystkim RTX Remix usunął z gry charakterystyczny „żółty filtr”. Dzięki temu obraz jest wyraźniejszy, czystszy, ale też i nieco bardziej „odsłonięty”. Nie wiem, czy to zmiana na plus, choć reszta różnic może stanowić wielką atrakcję dla fanów.

Dodanie odbijanych świateł do samochodów, poprawienie jakości tekstur podłoża czy poprawiona geometria lokacji to spore ulepszenia. W praktyce jednak fani w komentarzach spierają się o to, czy oryginał nie wyglądał jednak lepiej. Klasyczny filtr rodem z filmów akcji z lat 2000 ukrył wiele mankamentów graficznych. Poza tym remaster nie ma już tego klimatu, a wydaje się wręcz z niego „ogołocony”. Techniczne aspekty imponują, ale ogółem chyba to odświeżenie należy zaliczyć do tych mniej udanych.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie