Need for Speed – to zdjęcia czy screeny? Niesamowity realizm!

Samochody, które staną na linii startu w Need for Speed, mają nas powalić swoim wyglądem. Twórcy gry przedstawiają kulisy swojej pracy.

Nowa odsłona Need For Speed już się robi pod skrzydłami studia Ghost Games. Jeden z członków zespołu postanowił opisać, jak powstają modele samochodów, przedstawiając przy tym bogatą dokumentację w postaci graficznej, którą znajdziecie w galerii poniżej.


Wszystko zaczyna się oczywiście od setek fotografii wykonanych na prawdziwych torach. Każdy samochód, który zobaczymy później w grze, jest szczegółowo obejrzany w swoim naturalnym środowisku. Dopiero po tym procesie rusza praca w 3D, czyli przenoszenie wszystkiego na silnik Frostbite, na którym będzie hulać nowy Need for Speed. Na każdy wirtualny samochód przypada około 24 części oraz 50 tekstur – czytamy na stronie Speedhunters, z której pochodzą wszystkie materiały graficzne.

Deweloperzy starają się oddać naturalny wygląd nie tylko w przypadku samochodów, lecz również w przypadku otoczenia i prawdę mówiąc, trzeba naprawdę się przypatrzeć, by wyłapać różnice pomiędzy wirtualnym światem, a tym, który oglądamy za oknem. Przeglądając poniższe obrazki zwróćcie uwagę na piąty, porównujący pracę dewelopera z rzeczywistością.

Dajcie znać, czy czekacie na Need for Speed, a my przypominamy, że tytuł wyląduje 3 listopada tego roku na PlayStation 4, Xboksie One oraz PC.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

452 Shares
Share452
+1
Tweet