Nowe Need for Speed ma ukazać się w tym roku, ale gracze PS4 i XOne nie mają się z czego cieszyć

Need for Speed Payback - zrzut ekranu
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

O nowej odsłonie Need for Speed słyszymy od jakiegoś czasu. Plotki mówią, że gra ukaże się pod koniec bieżącego roku. Teraz pojawiły się wieści, które nie ucieszą graczy wciąż korzystających tylko z PS4 i/lub Xbox One.

Informator i dziennikarz gamingowy, Jeff Grubb, twierdzi, że gra ukaże się w listopadzie. Grubb powiedział też, że twórcy gry zdecydowali się na przygotowanie gry tylko i wyłącznie na PlayStation 5, Xbox Series i najpewniej PC. Wygląda na to, że posiadacze PS4 i Xbox One obejdą się smakiem.

Need for Speed pojawi się jeszcze w tym roku… to prawda, ta gra powinna pojawić się w listopadzie. Jeśli jesteś fanem Need for Speeda, który kupił konsolę nowej generacji, to mam dla Ciebie nowinę: (…) Przechodzą na wyłącznie next-genowe konsole.

Powiedział Jeff Grubb w podcaście Giantbomb
Transkrypcja dzięki VideoGamesChronicle

Jeff Grubb to bardzo wiarygodne źródło doniesień z Electronic Arts. Pamiętajcie jednak, że powyższe wieści to nadal nic oficjalnego. Warto poczekać na oficjalne ogłoszenie Electronic Arts.

Inny wiarygodny informator, Tom Henderson, mówił wcześniej, że nowe Need for Speed zadebiutuje na przełomie września i października. Możliwe więc, że EA wewnętrznie opóźniło debiut produkcji.

Przeniesienie nowej odsłony marki w całości na nową generację to dość niespodziewana decyzja. Ostatnimi laty NFS jednak nieco straciło formę i jeśli przesiadka na PS5 i Xbox Series pomoże w dostarczeniu dobrej gry, to jestem na tak.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie