Twórcy The Last of Us 2 wypowiadają wojnę spoilerom, korzystając z nowej funkcji Twittera

Ostatnio na Twitterze pojawiła się nowa opcja, dająca użytkownikom możliwość wyboru osób, które mogą odpowiadać na posta. Naughty Dog postanowiło wykorzystać tę funkcję, by walczyć ze spoilerami dotyczącymi The Last of Us 2.

Kilka tygodni temu w sieci pojawił się przeciek ujawniający fabułę nowej części TLoU. Sony dość szybko zareagowało i źródło zostało zablokowane, jednak informacje na temat gry rozeszły się po sieci; co złośliwsi przytaczali je również pod postami publikowanymi przez Naughty Dog na Twitterze. Studio postanowiło z tym walczyć, wybierając możliwość komentowania jedynie przez osoby wspomniane w danym poście. To dość świeża funkcja Twittera, która jest jeszcze na etapie testów.

Aby uniemożliwić dyskutowanie i spoilerowanie pod wpisami, wystarczy oczywiście nie oznaczać w nich nikogo. To, że funkcja jest włączona, można zaobserwować chociażby pod ostatnim postem studia, gdzie widnieje informacja: rozmowa pomiędzy użytkownikiem @@Naughty_Dog i osobami wspomnianymi w tym Tweecie.

Z tego samego powodu wyłączono również komentowanie materiałów wideo dotyczących produkcji Naughty Dog na oficjalnym koncie PlayStation na YouTube.

The Last of Us Part II zadebiutuje już 19 czerwca, trafiając wyłącznie na PS4.

Dagmara Kottke

Dagmara Kottke

Przygodę z grami zaczynała od tytułów takich jak Worms, THPS i Pizza Connection 2. Aktualnie obcuje przede wszystkim z produkcjami strategicznymi i pomysłowymi indykami; ogólnie gra w tytuły, w które nikt nie gra – i czyta książki, których nikt nie czyta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: