Najrzadsze osiągnięcie na Xbox? Spore zaskoczenie

0 komentarzy

Okazuje się, że właścicielem najrzadszego osiągnięcia na Xbox Live jest nie kto inny, jak sam Todd Howard. Producent pracujący dla Bethesdy zdradza ciekawostkę.

Okazuje się, że związek Bethesdy i Microsoftu ma głębsze korzenie, niż można by się było spodziewać.

Jeśli zastanawialiście się kto jest posiadaczem najrzadszego osiągnięcia w historii gier wideo, to odpowiedź jest dość zaskakująca. Szczęśliwcem okazuje się być Todd Howard

W specjalnym poście komentującym przejęcie firmy przez Microsoft, Todd podzielił się z fanami historią zdobycia jedynego w swoim rodzaju osiągnięcia.

Kiedy otrzymałem Lifetime Achievement Award na GDC zażartowałem, że jestem ciekaw ile dostałbym punktów Gamescore za takie osiągnięcie. Pod koniec konferencji kilku kolegów z Microsoft pogratulowało mi i powiedzieli, że się dowiedzą.

Kilka miesięcy później dostałem kod do ich gry sygnowanej moim nazwiskiem i przypisanej tylko do mojego konta. Kiedy ją uruchomiłem, otrzymałem osiągnięcie „Lifetime” za 1000 punktów. Wciąż znajduje się ono na mojej liście i uśmiecham się za każdym razem, kiedy je widzę.

~Todd Howard

Trzeba przyznać, że to chyba najbardziej jednoznaczna ze wszystkich możliwych nagród za osiągnięcia w branży gier wideo.

O możliwych skutkach przejęcia Bethesdy przez Microsoft przeczytacie w tym artykule.

Jakub Stremler

Miłośnik kultury bardziej i mniej popularnej. Fan Hideo Kojimy, literatury weird fiction (Lovecraft, Poe, Ligotti!) oraz dobrej muzyki. Gra właściwie we wszystko. Od sandboxów, przez RPG, aż po tytuły indie z najgłębszych zakamarków Steam. Ceni sobie oryginalne pomysły, dobre, odważne historie i stronę artystyczną produkcji. Przygodę z grami rozpoczął od drugiego Turoka, przeszedł fazę zatwardziałego pecetowca, a następnie konsolowca, tylko po to, żeby skończyć jako gracz multiplatformowy.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się