Najlepsze gry na PS5

TOP 5 najlepszych gier na PlayStation 5

0 komentarzy

Planujesz kupić albo masz już next-gena od Sony w domu i nie wiesz w co grać? Nie wydawaj pieniędzy w ciemno na gry PS5. Zamiast tego zerknij na naszą listę proponowanych tytułów.

Na konsoli PS5 baza dedykowanych gier staje się coraz większa. Dla starszych tytułów twórcy szykują aktualizację next-genowe, aby można było je odpalić w 4K oraz w 60 kl/s. Od momentu premiery PS5 pojawiło się także kilka ekskluzywnych produkcji, które w pełni wykorzystują możliwości urządzenia.

Gry na PS5 przy okazji eksploatują pojemność portfela, bo do tanich nie należą. Ale wszystkich brać nie trzeba, a tylko te najlepsze. Przygotowaliśmy dla Was krótką listę z grami, które powinny zadowolić niemal każdego fana gier single- jak i multiplayer.

Najlepsze gry PS5


Call of Duty: Black Ops Cold War

Call of Duty Cold War na PS5

Zdaje sobie sprawę, że od dłuższego czasu gry z serii Call of Duty produkowane są niczym stripsy w KFC, jednak Cold War wreszcie wprowadza do serii coś świeżego. I to wcale nie zapach pieczonego kurczaka. Mianowicie klimat i ciekawszy motyw przebiegu misji.

W porównaniu do współczesnych konfliktów czy tematu II-wojny światowej, tytułowa Zimna Wojna to palce lizać. W singlu misje są zróżnicowane tak, jak i obszar działania. Kontrolując naszego agenta wpadniemy do Berlina, Moskwy, Wietnamu. Raz postrzelamy w środku dnia, by w kolejnym zleceniu problemy rozwiązać w sposób skryty i za plecami wroga. Do fabuły wpleciono decyzje moralne, co wpływa na liczbę możliwych zakończeń. W gatunku gier FPS takie smaczki z pewnością podnoszą wartość kampanii.

Niemniejszą radość dostarczy tryb multi, gdzie do wyboru są wspólne starcia z zombie lub tradycyjna rywalizacja z graczami w ramach różnych predefiniowanych celów.


Marvel’s Spider-Man: Miles Morales – Ultimate Edition

Spider-Man Miles Morales na PS5

Ile znacie udanych gier akcji z superbohaterami Marvela w roli głównej? Jak się dobrze zastanowić to wyjdzie, że tylko konsolowa seria Spider-Man nie zawiodła. Ten wysoki poziom został zachowany także w kontynuacji gry z 2018. Ponownie przywdziejemy strój pająka, strzelając siecią wzdłuż ulic Nowego Jorku. Aczkolwiek mowa o nowej historii i bohaterze, który przejmie obowiązki po Peterze.

Jak to zwykle bywa w życiu Spider-Mana, na graczy czeka sporo dynamicznych sekwencji, nie zawsze związanych z walką, ale również z ratowaniem ludzi. Problemy będziemy rozwiązywać zarówno na ziemi jak i w powietrzu, jednocześnie zerkając na piękne panoramy miasta. A gdy po napisach końcowych będzie Wam mało, to dodatkowo w wersji Ultimate znajdziecie zremasterowaną edycję pierwszej części. Więc płacicie za dwie gry zamiast jednej.


Demon’s Souls

Demons Souls na PS5

Jeśli szukasz wyzwań to remake Demon’s Souls jest dla Ciebie. Jako jedna z nielicznych gier testuje cierpliwość i odporność na częste oglądanie własnej śmierci. Poniekąd gra akcji RPG uczy i bawi – uczy pokory i rozwesela w momentach, gdy po kilkudziesięciu próbach w końcu pokonamy bossa.

Specyficzna trudność gry to nie jedyna zaleta Demon’s Souls. Trzeba koniecznie podkreślić, że to prawdziwie next-genowy tytuł PS5. Wystarczy spojrzeć na pierwszy z brzegu trailer, by dostrzec jego niesamowicie szczegółową grafikę, głębię obrazu, efekciarstwo. Dla fanów soulslike to pozycja obowiązkowa. Pozostali zaś nawet, gdy unikają życiowych sprawdzianów, powinni dać jej szansę. Tych widoków nie można przegapić!


FIFA 21

FIFA 21 na PS5

FIFA 21 to aktualnie najbardziej realistyczna odsłona serii piłkarskiej z wieloma trybami rozgrywki i unowocześnioną oprawą graficzną. To właśnie na next-genach mecze są najprzyjemniejsze dla oka. Przez wzgląd na panujące nastroje, FIFA 21 z powodzeniem przenosi emocje ze stadionów do domu gracza.

Do pełnego realizmu jeszcze trochę brakuje, lecz z dużą dozą śmiałości możemy powiedzieć, że rozgrywka w FIFA 21 jest bardzo satysfakcjonująca. Dzięki szczegółowości mechanik gry, swobodzie kontroli piłki, ulepszonym animacjom piłkarzy, twórcom udało się stworzyć idealną przestrzeń do rywalizacji z AI czy innymi graczami. W menu jest w czym przebierać: kariera, FUT w singlu i kooperacji, Volta, Wirtualne kluby. Każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie, czy lubi strzelać gole żywym przeciwnikom czy sztucznej inteligencji zaprogramowanej w kilku poziomach trudności.


Mortal Kombat 11 Ultimate

Mortal Kombat 11 Ultimate na PS5

Najnowsza część Mortal Kombat to niezwykle brutalna i widowiskowa gra z gatunku bijatyk. Dzięki niej możemy dogłębnie poznać anatomię człowieka, choć z tej mniej realistycznej strony. Nie tylko tym zjednała sobie rzesze fanów. Oferuje przepiękną oprawę graficzną, płynne animacje postaci i wciągający system walki.

Mimo krwistego gameplayu, który odradzam najmłodszym, jest całkiem uniwersalny. MK 11 nadaje się na domówki ze znajomymi, gdyż ma niski próg wejścia (wystarczy nawet klikać losowe przyciski, by utrzeć przeciwnikowi nosa). To też gra dla zainteresowanych poważniejszą rywalizacją. Spośród 37 wojowników można wybrać swoich ulubieńców (np. Rambo, Scorpiona, Raidena) i szkolić się w obszarze kombosów, uników, ciosów specjalnych czy typowo pod turnieje online.

Grzegorz Rosa

Człowiek niewielu talentów i wielu wad, ale podobno umie grać w gry…
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się