Najlepsza gra E3? Evolve ma spore szanse na wygraną

Sześć nominacji od światowych redakcji ląduje w rękach Turtle Rock Studio.

Jury, które składa się z przedstawicieli 29 największych redakcji, które tworzą materiały o grach, wybierze najlepszą produkcję tegorocznych targów E3. Do tej pory w konkursie Game Critics Awards najwięcej nominacji uzyskało Evolve. Nie tylko jeśli chodzi o ogólną liczbę głosów. Evolve zajmuje też pierwsze miejsce w kategorii najlepsza gra akcji oraz najlepsza gra multiplayer. Zaraz za Evolve sporą szansę na wygraną mają Destiny oraz Rainbow Six: Siege. Rozstrzygnięcie już 1 lipca. Grą, która wygrała w zeszłym roku był Titanfall. Warto też dodać, że nominowane są produkcje w które przedstawiciele światowych redakcji mogli zagrać.

Teraz jury będzie mogło wybierać spośród 16 kategorii. W porównaniu do ubiegłego roku, przybyły dwie nowe: najlepsza bijatyka i najlepsza gra indie. Nie ma jednak kategorii najlepsza gra z dystrybucji cyfrowej.

Gry nagradzane są w różnych kategoriach takich jak: najlepsza gra ogólnie, najlepszy nowy projekt, najlepsza gra na konsole, najlepsza gra na urządzenia przenośne oraz według gatunków. Co ważne, nagrody przyznawane są też dla najlepszych wydawców. Tutaj łeb w łeb idą Ubisoft, 2K Games oraz Warner Bros. Za najlepszą platformę uznawane jest PS4, zaraz za nim Xbox One i PC.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

2 Shares
Share2
+1
Tweet