Robert Ocetkiewicz

Z grami związany już prawie 20 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było jedynie na Pegasusie. Fan wszelkiego rodzaju wyścigów, bijatyk oraz gier sportowych. Nie stroni także od dobrych FPS-ów oraz strategii. W swojej karierze recenzował już na łamach Interii, Onetu i magazynu o grach PlayBox. Poza grami, miłośnik motoryzacji, który uwielbia dźwięk V8.

0 komentarzy

Nadchodzą zmiany w Call of Duty: Advanced Warfare. Koniec z oszustami?

Twórcy chcą wyeliminować tak zwany Reverse Boosting.

Gracze coraz częściej celowo psują statystyki swojej postaci, rzucając pod nogi granaty, czy skacząc w przepaść. Po co? Dzięki słabszym statystkom dobierani są do meczów, w których grają ci mniej doświadczeni gracze. Wtedy mogą spokojnie się na nich wyżywać, czy też nagrywać efektowne filmiki na YouTube. Zjawisko to nosi nazwę Reverse Boosting. Twórcy Call of Duty będą teraz walczyć z takimi graczami.

Sledgehammer Games podało właśnie, że zacznie banować wszystkich graczy, którzy specjalnie psują swoje statystyki. Michael Condrey ze studia producenckiego sam wielokrotnie widział, jak gracze specjalnie rzucali sobie pod nogi granaty, czy biegali bezcelowo po arenie. To psuło zabawę pozostałym uczestnikom rozgrywki.

To niezwykle frustrujące, kiedy moja drużyna przegrywa ze względu na takiego członka drużyny – złości się Condrey. – Nikt nie chce przegrywać meczów przez kogoś, kto potrafi 100 razy w ciągu gry rzucić sobie granat pod nogi. To nie jest w porządku – dodaje.

Michael Condrey podkreśla, że od teraz twórcy bardziej rygorystycznie będą podchodzić do tego rodzaju zachowań, banując graczy, którzy psują rozgrywkę.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się