Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Na jakie platformy Ubisoft sprzedaje najwięcej gier? Zaskakujące dane

Popularny wydawca przedstawia wyniki finansowe za kwartał, który zakończył się 30 czerwca. Ciekawie wygląda zestawienie sprzętów, na które firma sprzedaje najwięcej gier.

Jak możecie zobaczyć na graficzce poniżej, nadal króluje PlayStation 4, lecz w porównaniu z zeszłym rokiem jest o wiele gorzej. Do ostrego ataku przystępuje natomiast PC. Podczas gdy w 1Q 2014-2015 sprzedaż gier na komputery wynosiła 14 procent ogółu i była niższa niż przy PS3 i XOne, teraz przebija te platformy i depcze po piętach najnowszej konsoli od Sony.

W pierwszym kwartale tego roku udział gier na PC w sprzedaży Ubisoftu wyniósł aż 23 procent, czyli tylko o 4 procent mniej w porównaniu do PS4. Z najnowszych danych wynika również, że coraz mniejszy strumień pieniędzy płynie do firmy od posiadaczy konsoli Xbox One.

Ciekawe tylko, czy tak duży udział PC w sprzedaży Ubisoftu przełoży się na większe docenienie tej platformy, jeśli chodzi o optymalizację i wykonanie nadchodzących tytułów.

Warto na koniec zaznaczyć, że Ubisoft zarobił na sprzedaży w pierwszym kwartale roku finansowego 2015-16 ponad 96,5 mln euro. Dajcie znać, czy lubicie gry od tego wydawcy.

Ubisoft - sprzedaż gier (podział na platformy)
Ubisoft – sprzedaż gier (podział na platformy)
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się