Mythbusters: Pogromcy Mitów – nowa gra od Movie Games i Discovery

Mythbusters: Pogromcy Mitów – nowa gra od Movie Games i Discovery
Newsy PC

Do portfolio produkcji Movie Games dołączy już druga gra realizowana we współpracy z Discovery Channel. Mythubsters: Pogromcy Mitów oparty na znanym na całym świecie programie popularnonaukowym o tym samym tytule, dostępny będzie w 2019 roku.


Rok 2019 będzie dla Movie Games obfitował w premiery. Bogate portfolio zapowiadanych tytułów uwzględnia takie produkcje jak The Beast Inside, Alaskan Truck Simulator, Plastic Rebellion, Car Wash Simulator czy PlaneMechanic Simulator, realizowane przez kilkunastoosobowe zespoły, które łącznie angażują ponad 100 zatrudnionych osób. Mythbuster to następny tytuł, który zasili portfolio.

Współpracę Movie Games z Discovery rozpoczęła realizacja projektu Alaskan Truck Simulator – symulatora kierowcy ciężarówek na odległej Alasce, zapowiedzianego na rok 2019. Wczesne materiały z gry spotkały się z ogromnym entuzjazmem społeczności i mediów. Dowodem udanej współpracy jest realizacja kolejnej wspólnej produkcji, tym razem opartej na jednej z najpopularniejszych serii Discovery – Mythbusters: Pogromcy Mitów.

Premiery gier nowego tygodnia. 5 gier, które powinniście sprawdzić

To jeden z najpopularniejszych programów Discovery Channel, emitowany na antenie tej stacji nieprzerwanie od 2003 roku. Program doczekał się siedemnastu sezonów emitowanych w kilkunastu krajach na całym świecie. Jego fabuła opiera się na testowaniu prawdziwości mitów, przesądów, scen z filmów i licznych anegdot za pomocą metod naukowych przez prowadzących, ekspertów w dziedzinie efektów specjalnych – Adama Savage i JamiegoHyneman’a. Po 2 latach przerwy, seria powraca w 2019 w formule Mythbusters Jr, skierowanej do młodych widzów.

Partnerstwo z Discovery potwierdza, iż kierunek naszych działań i obrana strategia spotykają się z uznaniem i zaufaniem rynku. Dotychczasowe prace nad naszą pierwszą wspólna grą – Alaskan Truck Simulator, idą pomyślnie. Dodatkowo cieszy nas duże zainteresowanie społeczności i mediów już na tak wczesnym procesie produkcji – mówi Jakub Trzebiński, Przewodniczący Rady Nadzorczej Movie Games – Powierzenie nam kolejnej realizacji, tworzonej na podstawie tak rozpoznawalnego tytułu jak Pogromcy Mitów, to ogromny zaszczyt i wyróżnienie.

W ramach współpracy, Discovery Licensing INC aktywnie zaangażuje się nie tylko w proces produkcji, ale także akcje marketingowe i promocyjne gry oraz PR. Działania w zakresie promowania tytułu uwzględniają obecność gier w programach telewizyjnych, wsparcie wizerunkowe gwiazd znanych z programów Discovery, promowanie gier na kanałach Social Media i w serwisach internetowych. Podpisana umowa otwiera również możliwość dalszej współpracy przy kolejnych umowach licencyjnych programów z uniwersum Discovery Communications (m.in. Discovery Channel, TLC, Animal Planet, Discovery Travel).

Movie Games jeszcze w tym roku dołączy do grona Spółek notowanych na NewConnect. Oficjalny debiut Movie Games zapowiedziany jest na 18 grudnia 2018 roku.

Źródło: informacja prasowa

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia