Myszka dla gracza stworzona specjalnie do FPS-ów

Myszka dla gracza stworzona specjalnie do FPS-ów
Newsy PC Technologie

Razer Basilisk wyposażono w jeden z najlepszych na świecie czujników optycznych, rolkę z możliwością regulacji oporu kręcenia oraz w opcjonalny programowalny przycisk.

Firma Razer poinformowała dzisiaj o debiucie Razer Basilisk – konfigurowalnej myszki wyposażonej w najnowocześniejsze funkcje i przeznaczonej do gier typu FPS (pierwszoosobowe strzelanki).

W Razer Basilisk wykorzystano ten sam sensor optyczny 5G i rozdzielczości 16 000 DPI, co w słynnych myszkach Razer DeathAdder Elite oraz Razer Lancehead Tournament Edition. Czujnik ten wielokrotnie potwierdził swe doskonałe właściwości w warunkach wymagających dokładności i precyzji, czyniąc go idealnym dla graczy FPS. Co więcej, Basilisk wyposażono w mechaniczne przełączniki Razer Mechanical Mouse Switches z wytrzymałością nawet do 50 milionów kliknięć.

Razer Basilisk

Nowa myszka oferuje także możliwość płynnego regulowania oporu stawianego przez rolkę za pomocą pokrętła, znajdującego się na spodzie urządzenia. Dzięki temu gracz może zmniejszać lub zwiększać jego poziom zgodnie z własnymi preferencjami. Może być to szczególnie przydatne dla graczy przypisujących funkcję skoku do rolki (np. w CS:GO), którzy chcą w pełni dostosować jego aktywację do ulubionego poziomu oporu rolki.

Razer Basilisk wyposażono również w wymienny przycisk, dający łatwy dostęp do dodatkowych funkcji myszki. Jego domyślne ustawienie pozwala graczom na czasowe obniżenie czułości myszki (DPI), dzięki któremu natychmiast mogą się przełączać między trybem walki na małej odległości lub w pomieszczeniach (co wymaga wysokiego DPI) a trybem precyzyjnego strzelania (DPI o mniejszym poziomie). Dodatkowy przycisk jest w pełni programowalny i może być używany do uruchomiania akcji typu „naciśnij i mów”, podnoszenia przedmiotów i wielu innych. Do myszki dołączono przyciski w dwóch rozmiarach, aby w pełni dopasowały się do ręki grającego. Nie zapomniano także o graczach, preferujących rozgrywkę bez tego dodatkowego przycisku. Zamiast niego mogą użyć gumowej zaślepki.

Razer Basilisk

Razer Basilisk korzysta z Razer Synapse 3 (beta) – oprogramowania pełniącego funkcję centrum sterowania dla myszki. Takie akcje jak konfiguracja przycisków, kalibracja myszki względem powierzchni podkładki czy kontrola efektów świetlnych Razer Chroma są zarządzane za pomocą Synapse 3, które umożliwia przechowywanie spersonalizowanych ustawień bezpośrednio w myszce lub w chmurze za pośrednictwem Hybrid On-board i Cloud Storage.

Efekty świetlne Razer Chroma są kontrolowane przez Synapse 3 (Beta), które umożliwia przechowywanie spersonalizowanych ustawień w pamięci myszki lub w chmurze za pośrednictwem Hybrid On-board i Cloud Storage.

Myszka będzie dostępna w RazerStore.com we wrześniu 2017.
Cena: € 69.99
Dostępność:Razerzone.com – wrzesień 2017 
Świat – czwarty kwartał 2017

Specyfikacja:  

 • Sensor optyczny Razer 5G o rozdzielczości 16,000 DPI
 • Przyspieszenie do 450 cali na sekundę/50 g
 • Rolka z możliwością regulowania oporu kręcenia
 • Dwa wymienne przyciski (krótki i długi) oraz gumowa zaślepka
 • Osiem niezależnie programowalnych hiperresponsywnych klawiszy
 • Mechaniczne przełączniki Razer Mechanical Mouse Switches
 • Myszka przeznaczona dla osób praworęcznych
 • Ergonomiczny kształ i wzmocnione boki wyściełane gumą
 • Regulowane podświetlenie Razer Chroma; 16,8 milionów kolorów
 • Próbkowanie: 1000 Hz
 • Razer Synapse 3 (Beta)
 • Rozmiar: 127 mm (długość) X 75 mm (szerokość) X 43 mm (wysokość)
 • Waga 107 g

Źródło: Razer, opracowanie własne

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie