Może Wiedźmin 4? CD Projekt RED potwierdza, że nieujawniona gra RPG będzie zgodnie z planem

Przypominamy, że Cyberpunk 2077 to nie jedyny tytuł, który CD Projekt RED ma w swoich planach.

Tydzień temu firma CD Projekt przedstawiła najnowsze wyniki finansowe, a Piotr Nielubowicz, wiceprezes zarządu spółki ds. finansowych, podsumował miniony kwartał mówiąc o Wiedźminie 3, Gwincie oraz Cyberpunk 2077.

Jak zauważył jeden z użytkowników forum spółki, w ostatnich komunikatach ze strony CD Projekt nie odnalazłem informacji na temat postępu prac nad drugim tytułem AAA, który jest zapisany w strategii spółki do 2021. Czy mogą Państwo przedstawić (na ogólnym poziomie) czy jest on zgodny z Państwa oczekiwaniami?

Oczywiście nie mamy co liczyć, że polska firma sypnie konkretami, ponieważ wiemy nie od dzisiaj, że CD Projekt jest oszczędny i rozważny jeśli chodzi o komunikację z mediami oraz inwestorami, lecz małe zapewnienie padło ze strony firmy. – Tak, wydanie dwóch gier AAA, z których jedna to oczywiście Cyberpunk 2077, jest zapisane w Strategii Grupy Kapitałowej CD PROJEKT na lata 2016 – 2021. Cel ten jest aktualny odpowiada Katarzyna Szulc, przedstawicielka spółki.

Widać zatem, że choć o nieujawnionej grze jeszcze się nie mówi, za zamkniętymi drzwiami muszą toczyć/rozpoczynać się prace. Zapewne produkcja rozpędzi się po wydaniu Cyberpunk 2077, lecz kto wie, czy mały zespół już nie grzebie przy tej kolejnej grze fabularnej kategorii AAA. Wiedźmin 4? Co prawda REDzi chcą odpocząć nieco od tego uniwersum, lecz kto wie…

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.