To może być najlepsze RPG tego roku. Znamy datę premiery

Twórcy legendarnego Gothica i Risen w akcji.

Piranha Bytes podało, że premiera gry ELEX została ustalona na 17 października tego roku. Produkcja wyląduje na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One. Dostępna będzie nie tylko w zwykłej wersji, ale i kolekcjonerskiej z artbookiem, mapą, amuletem oraz ścieżką dźwiękową w zestawie. Najciekawszym elementem specjalnej wersji ma być z kolei figurka maga.

ELEX połączy miecze i świat fantasy z nowoczesną technologią. Oprócz topora, złapiemy w ręce karabin i unosząc się nad ziemią – będzie plecak odrzutowy – pokonamy stado kreatur przypominające dinozaury.

ELEX – 20 minut z nową grą od Piranha Bytes

Serwis PC Gamer miał okazję zapoznać się nieco bliżej z ELEX, czego efektem jest poniższy materiał okraszony komentarzem. Przy okazji możemy spojrzeć oczywiście, jak prezentuje się obecny build tytułu, w którym przyjdzie nam walczyć nie tylko mieczem, lecz również bronią palną, strzelając m.in. do ogromnych robotów.

Czy taka mieszanka sprawdzi się w praktyce? Twórcy zapowiadają ogromny świat wypełniony oryginalnymi postaciami, zmutowanymi kreaturami oraz ciekawą fabułą. Co ważne, gracz będzie musiał także podejmować dużo trudnych wyborów moralnych, nie zabraknie też dynamicznej akcji.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.