Mody do GTA V. Polecimy z Los Santos do Vice City!

Chcecie odwiedzić całkowicie inne miasto w GTA V? 

Na początku roku pisaliśmy, że Liberty City z GTA IV trafi do GTA V. Nad taką modyfikacją pracuje zespół odpowiedzialny za narzędzia OpenIV, lecz nie wiemy, kiedy dostaniemy ją w swoje ręce (poniżej przypominamy znane fakty).

Jak się okazuje, to nie jedyne atrakcje, które na nas czekają. Ktoś inny (Crotainment Games) wziął się bowiem za moda, który pozwoli nam odwiedzić w GTA V kultowe Vice City. Autor powstającej modyfikacji zaznacza, że planuje również przenieść do piątki wspomniane Liberty City, zatem szykują się dwa osobne programiki, które tego dokonają. Będzie w czym wybierać.

Wracając jednak do Vice City w GTA V, w ostatecznej wersji moda mamy zobaczyć przechodniów na ulicach oraz samochody. Póki co możemy zerknąć, jak taka podróż do starego miasta wygląda na obecnym etapie prac. Niestety nie wiadomo, kiedy mod zostanie udostępniony do pobrania.

Liberty City z GTA IV trafi do GTA V!

OpenIV Team zapowiedział stworzenie moda do GTA V, który pozwoli odwiedzić w najnowszym tytule od Rockstar starsze Liberty City znane z GTA IV. Owe miasto nie zastąpi Los Santos, lecz będzie istniało równolegle za oceanem i żeby się do niego dostać, trzeba będzie skorzystać z samolotu.

Póki co projektanci nie zdradzili wielu informacji o modyfikacji. Data premiery nie została jeszcze zaplanowana, nie przewidziano również wcześniejszego dostępu do moda w formie bety. Po prostu, po ukończeniu prac, ostateczna wersja zostanie udostępniona za darmo do pobrania.

Co ciekawe, mod będzie dostępny w formie automatycznego konwertera, który przeniesie Liberty City z kopii GTA IV do kopii GTA V. Oznacza to, że będziemy musieli posiadać obie wersje gry i sporo miejsca na dysku twardym do samej konwersji, którą zajmie się specjalny program (szczegóły techniczne mamy usłyszeć niebawem). Narzędzie konwertujące utworzy pojedynczy Player Pack DLC, które zostanie zainstalowany w naszym GTA V.

Wiadomo, że mod będzie współpracował z Episodes from Liberty City i nie pozwoli na granie po sieci (Rockstar nie toleruje modów w GTA Online).

Czekając na więcej szczegółów oglądajcie pierwszy teaser Liberty City zmierzającego do GTA V. Zadowoleni?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: