Mody do GTA V. Jak usunąć irytujący efekt graficzny?

Jeśli denerwuje Was efekt kolorowych obwódek wokół niektórych obiektów (aberracja chromatyczna), ta modyfikacja jest rozwiązaniem.

Aberracja chromatyczna jest uważana za jeden z bardziej irytujących efektów graficznych (zastosowano ją choćby w Dying Light, Lords of the Fallen czy Bloodborne). Najgorzej, gdy deweloper nie daje nam opcji, która pozwala ją po prostu wyłączyć. Jak możecie się domyślić, GTA V właśnie do takich gier należy.


W przypadku tytułu od Rockstar aberracja chromatyczna nie jest co prawda za bardzo widoczna, lecz spostrzegawcze oko dojrzy kolorowe obwódki (pomarańczowe i niebieskie), które pojawiają się, gdy ciemny obiekt występuje na bardzo jasnym tle. Kiedy filtr jest za mocny, możemy odnieść wrażenie, że obraz jest wyświetlany w niższej rozdzielczości. Niektórych to drażni, inni nie zwracają na to uwagi.

Jeśli należycie do pierwszej grupy, dobra wiadomość jest taka, że aberrację chromatyczną w GTA V można wyłączyć za pomocą specjalnego moda. Kto chce go pobrać, znajdzie wszystko tutaj. Poniżej wrzucamy natomiast screeny z GTA V, które prezentują zastosowanie programiku, czyli świat Los Santos bez aberracji chromatycznej.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

56 Shares
Share56
+1
Tweet