Sprzedaż Call of Duty Modern Warfare III zaskakuje. Gra zbiera baty, ale ją kupują

Call of Duty: Modern Warfare III z graniem za darmo | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Jakość gry nie musi wpływać na jej sprzedaż. Świetne tytuły niekiedy nikogo nie interesują, a gry obiektywnie nieudane notują bardzo dobre wyniki. Call of Duty: Modern Warfare III ma bliżej do tej drugiej grupy. Choć w sieci narzekamy na masę wad i recyklingu treści, to sporo graczy zakupiło już swój egzemplarz tytułu. Nie jest jednak tak dobrze, jak w ubiegłym roku.

Modern Warfare III na szczycie list sprzedaży

Ostatnio opublikowano najnowsze dane sprzedaży gier pudełkowych w Wielkiej Brytanii. Okazuje się, że najnowsza premiera znanej marki sprawiła, że gracze rzucili się po swoje kopie gry, która odniosła na tym rynku niezły sukces. Najnowsze Call of Duty: Modern Warfare III wleciało na pierwszą pozycję rankingu sprzedaży w UK. Warto jednak pamiętać, że mowa o edycji pudełkowej, notowanie nie odnosi się do sprzedaży gier w cyfrze.

Najwięcej osób zakupiło grę na PlayStation 5 (72%), na drugim miejscu jest Xbox Series X (20%), a podium zamyka PS4 (8%). Choć wynik jest lepszy od konkurencji w danym okresie, to nie przebił sprzedaży Modern Warfare II z ubiegłego roku. Wynik najnowszej odsłony serii jest gorszy o jakieś 25%. Nie wiemy oficjalnie, czy wynika to z gorszej jakości produkcji, czy przerzucenia się na wydania cyfrowe — choć można się domyślić.

Najnowsze Modern Warfare ma szansę stać się najgorzej ocenianą grą w historii serii. Ta miewała różne momenty, ale nawet słabe kampanie czy zmiany w trybie multiplayer nie były tak skrajnie oceniane, jak w tym roku. Faktem jest, że najnowsza odsłona pod wieloma względami przebiła barierę tolerancji graczy i recenzentów.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie