Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Mistrz Polski w rallycrossie mówi wprost, co myśli o nowej grze od Codemasters

Kuchar, Podkalicka, Przygoński, Brzeziński i ich wrażenia z rozgrywki.

Wydawnictwo Techland zaprosiło do współpracy czwórkę czołowych, polskich kierowców rajdowych  przy premierze gry DiRT 4. Niedawno, Tomasz Kuchar, Kuba Przygoński, Klaudia Podkalicka i Jakub „Colin” Brzeziński mieli szansę zapoznać się z grą i ocenić na ile wirtualna rozrywka przypomina prawdziwą jazdę.

DiRT 4 pozwala użytkownikowi na dostosowanie licznych ustawień, które  wpływają na zachowanie pojazdu. Gracz ma  do wyboru dwa predefiniowane modele jazdy: standardowy i symulacyjny. W przypadku tego drugiego fizyka gry wiernie oddaje taką, jakiej doświadcza kierowca rajdowy. To rozwiązanie zostało wprowadzone przez twórców, aby przyjemność z gry mogli czerpać za równo mniej jak i bardziej zaawansowani gracze.

Ustawioną w trybie symulacyjnym grę oddaliśmy w ręce najlepszych polskich rajdowców. Ich opinia jest jednogłośna – prowadzenie samochodu w DiRT 4 nie odbiega od tego jak czują się podczas prawdziwych wyścigów.

Bałem się, że będzie ciężko w grze komputerowej pokazać tą niesamowitość samochodu rally crossowego. A jednak, jak widać, to się udało – komentuje Tomasz Kuchar, mistrz Polski w Rallycrossie.

Podobnie wrażenia ma Klaudia Podkalicka, II vice Mistrzyni Polski i Europy 2015 w rajdach terenowych. – Producenci totalnie mnie zaskoczyli, aż ciężko było mi uwierzyć, że ta gra jest aż tak realistyczna – stwierdza Podkalicka.

DiRT 4 to również mnogość trybów i zróżnicowanie pojazdów, które gracz może prowadzić. Pozytywnie zaskoczony jest tym Jakub „Colin” Brzeziński, Rajdowy Wicemistrz Polski, który swoją przygodę z tym sportem zaczynał właśnie od świata wirtualnego: Ważnym elementem tej gry jest jej uniwersalność, ponieważ możemy pojeździć na pojedynczych odcinkach, wziąć udział w całych rajdach, jest też rally-cross i to wszystko jest w fajnej formie, nieprzekombinowane.

Z kolei Kuba Przygoński, najszybszy z Polaków w Rajdzie Dakar 2017, udziela przyszłym graczom cennej wskazówki: Jeśli gracz wsłucha się w głos pilota, tak jak w realnych rajdach, to już za pierwszy podejściem można bardzo szybko przejechać odcinek.

Oczywiście musimy wziąć poprawkę na fakt, że materiał został przygotowany przez polskiego wydawcę gry i z naturalnych względów słyszymy w nim same pozytywne oceny. Mamy nadzieję, że gracze ocenią DiRT 4 równie dobrze!

DiRT 4 dostępny będzie na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One od 9 czerwca. DiRT 4 „Day One” Edition zawiera: samochód Hyundai R5 wraz z wejściówką na ekskluzywne Zawody Hyundai (zaplanowane na 9, 10 i 11 czerwca 2017) oraz ikonę założyciela.

Źródło: Techland, opracowanie własne

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się