Minecraft spotkał Civilization. Niesamowity projekt CivCraft!

0 komentarzy

Zawsze chciałeś przechadzać się po ulicach wielkich miast, grając w Civilization? A może zbudować prawdziwe imperium w Minecraft?

– Zamiast kontrolować całą cywilizację od jej narodzin, gracze startują indywidualnie i dopiero z czasem łączą się w grupy. Początkowo tworzą małe obozy, by następnie stworzyć państwa i własną historię – tłumaczą twórcy CivCraft.

Zaczniemy więc od budowy swojego miasta, połączymy je z innymi metropoliami, wytyczymy granice i ruszymy na podbój świata. Gracze będą stawiać kopalnie, farmy oraz inne struktury, które zapewnią – jak w Civilization – określone korzyści.

To nie jedyne zapożyczenie ze znanej serii strategii. Odpalając CivCraft spotkamy się z różnymi kulturami, doświadczymy handlu, dyplomacji, szpiegostwa, wojen, a nawet zobaczymy cuda świata (będą to gotowe struktury do umieszczenia w świecie gry).

Naszym celem jest zbudowanie silnego imperium, podobnie jak w Civilization. Będziemy mogli jednak kształtować je na wzór Minecraft, biegać po nim oraz walczyć z mobami.

Mod CivCraft jest grywalny i każdy może skonfigurować serwer – zaznacza serwis vg247. Jeśli macie ochotę się pobawić, pobrać mod oraz dowiedzieć się więcej o projekcie, zajrzyjcie tutaj. Niżej zamieszczamy kilka screenów z CivCraft. Co o tym sądzicie?

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się