Został aresztowany za groźby “w Minecrafcie”. Szeryf zniszczył go krótkim wpisem

Aresztowany za groźby
Newsy Rozrywka

Policja złapała internetowego trolla na 4chanie za groźby wobec szeryfa zakończone twierdzeniem “w Minecrafcie”. Szeryf nie miał wobec niego litości.

38-letni mężczyzna został aresztowany niedawno w South Brunswick w New Jersey za groźby pod adresem lokalnego szeryfa. Ten w ostatnim czasie spotkał się ze sporymi kontrowersjami w związku ze wspieraniem lokalnej społeczności żydowskiej. Mike Chitwood nie tylko został potępiony przez skrajnie konserwatywnych polityków, ale również musiał poradzić sobie z hejtem w internecie. I to dość groźnym.

Groźby nie na serio, bo tylko “w Minecraft”

Wspomniany 38-latek o nazwisku Richard Golden, postanowił wyrazić swoje niezadowolenie z postawy szeryfa na 4chanie (a gdzieżby indziej?). To tam napisał mało wyrafinowane groźby pod adresem stróża prawa, a konkretnie – w wątku /pol. To regularnie sprawdzany przez policję wątek, w którym w przeszłości udzielał się m.in. strzelec z Buffalo. Tym razem jednak policja natknęła się na groźby Goldena, który chciał w prosty sposób zaznaczyć, że nie ma sensu go za nie ścigać, bo nie mówił na poważnie.

Wystarczy strzelić Chitwoodowi w głowę i przestaje być problemem. Muszą znaleźć nowego gościa, który będzie problemem. Ale strzelenie Chitwoodowi w głowę rozwiązuje natychmiastowy problem na stałe. Po prostu strzel Chitwoodowi w głowę i zamorduj go.
W Minecrafcie.

– napisał 38-latek w internecie

Stwierdzenie “w Minecrafcie” jest swego rodzaju viralem wykorzystywanym przez społeczność w internecie. W ten sposób chcą oni podkreślić, że ich groźby, opinie czy sugestie nie dotyczą świata rzeczywistego, a jedynie wirtualnego. Idiotyczne, tym bardziej że nie powstrzymało policji od wbicia do domu matki Goldena, gdzie ten mieszkał. Wideo z aresztowania pojawiło się w serwisie YouTube.

Szczególnie wymowna jest reakcja samego szeryfa. Nie chciał się patyczkować i bardzo krótko podsumował internetowego napinacza.

Jaka szkoda. 4chanowy troll musi wyjść ze swojego pokoju.

– napisał Chitwood na Twitterze

Niektórzy komentujący nie pozostawili suchej nitki na Goldenie. Jedni uważają, że “wygląda niczym fizyczna manifestacja 4chana”. Warto pamiętać, że nie o wygląd chodzi, a o zachowanie, które w tym przypadku jest naganne. Dlatego nie ma sensu się dziwić, że policja tak ochoczo schwytała 38-latka.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie