Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Microsoft jeszcze nie skończył zakupów. Co po Bethesdzie?

Microsoft nie wyklucza, dużych przejęć. Dyrektor generalny firmy wypowiedział się na temat ewentualnych zakupów następnych deweloperów.

Ostatnie przejęcie Bethesdy przez Microsoft odbiło się szerokim echem wśród fanów gier wideo. Część graczy była zadowolona bardziej, część mniej, jednak to zdecydowanie nie koniec dużych zmian wśród wydawców gier. Rozbudowa Xbox Game Studios trwa.

Dyrektor Microsoftu – Satya Nadella – w wywiadzie dla CNET wypowiedział się na temat potencjalnej przyszłości zakupów firmy.

Nie możesz po prostu pewnego dnia się obudzić i powiedzieć, że zbudujesz studio tworzące gry wideo. (…). Idea posiadania treści polega na docieraniu do szerszej publiki.

Nadella wierzy, że wirtualna rozrywka będzie kluczowa dla technologii w nadchodzącej dekadzie. Potwierdził również, że Microsoft z pewnością rozważy zakup kolejnych deweloperów i zamierza dalej rozwijać usługę Xbox Game Pass.

Firma najwyraźniej zaczęła zauważać, że moc konsoli to jedno, ale to właśnie gry stanowią najbardziej istotny element układanki. Microsoft co rusz karmi graczy kolejnymi zapowiedziami nowinek na swojej nadchodzącej platformie i nic dziwnego, że tym razem skupia ich uwagę na Game Pass i kolejnych możliwościach rozwoju usługi. Dostępność gier będzie miała kluczowe znaczenie w nowej generacji konsol i jeśli Sony nie wymyśli nic poza PS Plus Collection, to Japończycy mogą stracić spore grono odbiorców.

Jeśli jesteście ciekawi tego, jakie skutki może przynieść przejęcie Bethesdy przez giganta z Redmond, to przygotowaliśmy na ten temat materiał.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się