Microsoft tak łatwo nie odda PUBG w ręce posiadaczy PlayStation 4

Ciąg dalszy batalii o popularne PlayerUnknown’s Battlegrounds.

Wczoraj pisaliśmy o trwających rozmowach studia Bluehole z Sony na temat przeniesienia PUBG na PS4. Tytuł jest obecnie dostępny na komputerach PC i do końca tego roku ma pojawić się na konsoli Xbox One. Następnie strzelanina miałaby się pojawić na sprzęcie od Sony. Jak się okazuje, Microsoft chce oddalić tę chwilę jak tylko się da.

Podobnie jak wczorajsze rewelacje, tak i dzisiejsze publikuje Bloomberg. Serwis – powołując się na anonimowego informatora – twierdzi, że Microsoft prowadzi negocjacje z twórcami PUBG o jak najdłuższym utrzymaniu produkcji dla siebie. Jeśli dojdzie do podpisania nowego kontraktu, PlayerUnknown’s Battlegrounds miałoby, według wspomnianego źródła, status ekskluzywnej konsolowej produkcji na Xbox One co najmniej do połowy przyszłego roku.

12 premier gier na obecny tydzień. Oczekiwane wyścigi, ciekawy shooter, powrót superbohatera, odświeżone RPG…

Są to oczywiście niepotwierdzone informacje, choć wcale się nie zdziwimy, gdyby rzeczywiście okazało się, że Microsoft chce zatrzymać PUBG choćby na jakiś czas tylko dla siebie, jeśli chodzi o rynek konsolowy. Gra bije rekordy popularności w wersji PC i na pewno byłaby dobrą kartą przetargową dla Amerykanów w walce o nowych klientów.

Playerunknown’s Battlegrounds wykręca historyczny rekord na Steam!

Co jakiś czas piszemy o kolejnych rekordach jednoczesnych graczy, jakie osiąga Playerunknown’s Battlegrounds. Niedawno strzelanina od Bluehole przekroczyła pułap miliona graczy siedzących przy tytule w tym samym czasie, lecz nadal historycznym rekordem na Steam pod tym względem cieszyła się Dota 2. Cieszyła, ponieważ król właśnie spadł ze swojego tronu!

Zgodnie z danymi przedstawionymi przez Githyp oraz SteamSpy, przy Playerunknown’s Battlegrounds bawiło się w tym samym czasie aż 1,348,025 osób, podczas gdy historyczny rekord należący do Dota 2wynosił 1,291,328 graczy. Jak zatem widzicie, przebitka nie jest może jakaś duża, lecz produkcja od Bluehole już nas przyzwyczaiła, że aktualne rekordy szybko się dezaktualizują.

 

Plany na rozbudowę Playerunknown’s Battlegrounds są imponujące

Użytkownik forum Reddit posługujący się pseudonimem bizzfarts opublikował projekt nowej pustynnej mapy do Playerunknown’s Battlegrounds, która nie została jeszcze oficjalnie zapowiedziana przez deweloperów, lecz wcześniej widzieliśmy już jeden screen, który ją zwiastuje (znajdziecie poniżej, nad mapą).

Mapa obfituje w ciekawe nazwy miast oraz obszarów. Największym miastem będzie tutaj Hard Luck, a inne tereny to Kill Box, Wasteland, Mishap, Zombie czy Murderland.

Zapowiada się zatem naprawdę ciekawa lokacja, czekamy na oficjalne szczegóły!

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.