Grzegorz Rosa

Człowiek niewielu talentów i wielu wad, ale podobno umie grać w gry…

0 komentarzy

Microsoft Flight Simulator ustanowił nowy rekord w Xbox Game Pass na PC

Symulator Microsoftu był największą premierą w historii Xbox Game Pass na blaszaki. Żadna z gier w abonamencie nie była pobrana tyle razy co Microsoft Flight Simulator.

Fani wirtualnego latania dostali grę idealną. Co jest wielkim zaskoczeniem, osób zainteresowanych podróżami wokół świata jest całkiem sporo. Od momentu premiery Microsoft Flight Simulator grę zainstalowało ponad 1 mln użytkowników. Symulator nie tylko zdobył uznanie wśród fanów i krytyków, ale również pierwsze miejsce w kategorii największej premiery w historii Xbox Game Pass w wersji na PC.

Zadowolenia z tak dobrego wyniku nie krył Jorg Neumann, szef Microsoft Flight Simulator. Na stronie Microsoft przedstawił ogrom sukcesu przy pomocy liczb. Według oficjalnych danych, gracze wzbili się w powietrze aż 26 mln razy. Ich łączna długość przelotu to ponad 3,2 mld kilometrów. Jorg odniósł tę długość do liczby przelotów wokół naszej planety – a było by to 40 tysięcy razy.

 

Choć sama idea latania i podziwiania wiernie odtworzonych miast może być kusząca, tak wartością dodaną do rozgrywki na pewno były zjawiska pogodowe, a w tym ostatnia akcja z huraganem. W przyszłości będzie ich o wiele więcej. Rozgrywka ma być jeszcze bardziej przyjemna dzięki nadchodzącym DLC oraz aktualnie naprawianym błędom.

Warto zaznaczyć, że jak na razie premiera odbyła się tylko na PC, więc kolejne rekordy MFS mogą być jeszcze przed nami.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się