Pamiętacie, jak Microsoft chciał kupić Nintendo? Teraz mamy to na piśmie

Pamiętacie, jak Microsoft chciał kupić Nintendo? Teraz mamy to na piśmie
Switch Xbox Series Xbox Series S XOne

W 1999 roku Microsoft chciał kupić Nintendo. Japońska firma zareagowała na to śmiechem. Dziś możemy (mniej więcej) zapoznać się z listem, który wystosował gigant z Redmond.

Historia o nieudanym kupnie Nintendo przez MS jest już stara jak świat, ale dziś poznaliśmy ciekawe szczegóły na jej temat.

Microsoft i Nintendo w jednym? No… nie!

Z okazji 20-lecia marki Xbox, firma zaprezentowała swoim fanom wirtualne muzeum. Dzieli się w nim historią i różnymi ciekawostkami z dawnych lat. Choć wielu entuzjastów tej konsoli znajdzie tam sporo ciekawych rzeczy, jedna wydaje się szczególnie interesująca.

Chodzi bowiem o list, który ówczesny prezes Xbox Rick Thompson wysłał do szefowej Nintendo America, Jacqualee Story. W korespondencji gigant z Redmond liczył na to, że uda się zaaranżować spotkanie biznesowe z przedstawicielami japońskiej korporacji. Oczywiście brzmi to kuriozalnie z perspektywy czasu, ale nie da się ukryć, że zamiary MS miał co najmniej ambitne.

Droga Jacqualee, doceniam, że poświęciłaś swój czas, aby spróbować umówić się na spotkanie z panami Takedą i Yamauchim w celu omówienia możliwego strategicznego partnerstwa między Nintendo i Microsoftem na przyszłych platformach gier wideo. Rozumiem obawy pana Takedy dotyczące ewentualnego partnerstwa i postaram się [niewyraźne] wytyczne, o które prosił.

Fragment z listu

Niestety, w interaktywnym muzeum widoczna jest jedynie cześć treści listu, gdyż większość jest zasłonięta. Powyżej to jedyne, co udało się odczytać. Jeżeli nie wiecie, jak skończyła się ta przygoda, spieszymy wyjaśnić – spotkanie się odbyło, a przedstawiciele “wielkiego N” praktycznie przez cały czas śmiali się do rozpuku z zapędów amerykańskiej korporacji. No cóż, bywa i tak.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie