Microsoft broni gier na Xbox One przed Horizon: Zero Dawn oraz Uncharted 4

Szef działu marketingu Xbox Games przedstawia kontrę na hity z PlayStation 4.

Wiele osób kupuje daną konsolę dla ekskluzywnych produkcji, które nie są dostępne na konkurencyjnym sprzęcie. W erze gier multiplatformowych to swoiste wabiki na graczy, a wielkie kampanie marketingowe często opierają się właśnie o produkcje na wyłączność.

PlayStation 4 kojarzymy głównie z serią Uncharted i kto wie, czy nie dojdzie do tego wkrótce Horizon: Zero Dawn, które – jeśli wyniki sprzedaży będą zadowalające – ma szansę przerodzić się w dłuższy cykl. Jeden z graczy zapytał prowokacyjnie w serwisie Twitter, czy ktoś może mu odpowiedzieć, czy Xbox robi równie niesamowite ekskluziwy?

Temat podchwycił Aaron Greenberg, czyli szef działu marketingu Xbox Games, podkreślając, że konsola Microsoftu otrzymała niedawno takie produkcje jak Gears 4, Recore, Forza Horizon 3, Halo Wars 2 oraz Dead Rising 4.

Kiedy ten sam gracz stwierdził, że żadna z tych produkcji nie może konkurować z Horizon: Zero Dawn oraz Uncharted 4, Aaron Greenberg przyznał: To również świetne gry! Posiadam oba systemy i dużo na nich gram.

A jak Wy podchodzicie do sprawy ekskluzywnych produkcji na daną konsolę? Dajcie znać, dla jakich tytułów kupiliście PlayStation 4 lub Xbox One!

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.