Metal Gear Survive – ta gra będzie miała mało wspólnego z serią MGS

Metal Gear Survive – ta gra będzie miała mało wspólnego z serią MGS
Filmiki z gier Newsy PC PS4 Targi Tokyo Game Show TGS 2016 Wideo XOne

Zombie i owca zawieszona w powietrzu?

W trakcie trwającego właśnie Tokyo Games Show 2016 zaprezentowany został nowy fragment rozgrywki Metal Gear Survive. To nowa gra tworzona po tym, jak studio Konami opuścił w 2015 roku Hideo Kojima. Oprócz części tytułu, trudno tutaj doszukiwać się nawiązania do poprzednich części.

Mamy tutaj kilku nieznanych żołnierzy, którzy trafiają do alternatywnej rzeczywistości, gdzie pełno jest podobnych do zombie istot (w większości pozbawionych głowy). Elementem, który może wskazywać na nawiązanie do MGS, jest rozgrywka nastawiona na skradanie.

Twórcy stawiają w Metal Gear Survive na kooperację kilku żołnierzy, na materiale widać więc, jak gracz przełącza się pomiędzy nimi. Jak wam się podoba taka koncepcja na grę?

Metal Gear Survive zapowiedziane! Jak fani serii przyjmą taką odmianę?

Hideo Kojima nie współpracuje już z Konami, lecz firma zachowała prawa do marki Metal Gear i oczywiście zamierza z nich obficie korzystać. Świadczy o tym zapowiedź Metal Gear Survive, którą ogłoszono podczas trwających targów Gamescom 2016.

Póki co wiadomo, że akcja Metal Gear Survive rozegra się tuż po zakończeniu wydarzeń znanych z Metal Gear Solid 5: Ground Zeroes, lecz co najciekawsze… w alternatywnej linii czasowej. Na niebie otworzyły się bowiem bramy stanowiące tunele czasoprzestrzenne i jak łatwo się domyślić, właśnie ten tajemniczy teren przyjdzie nam odwiedzić.

To jednak nie jedyne zaskoczenie. Metal Gear Survive ma stanowić nowe spojrzenie na serię, przedstawiając sobą kooperacyjną skradankę dla maksymalnie czterech graczy. Żeby przetrwać, konieczne będzie współdziałanie z towarzyszami broni. Inaczej jesteśmy skazani na klęskę.

Nowy Metal Gear powstaje na komputery PC oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One. Premiera w przyszłym roku.

Metal Gear Solid 3: Snake Eater – tak powinien wyglądać remaster na PS4, Xbox One i PC

Metal Gear Survive to jednak nie jedyna odsłona popularnej serii, która jest w produkcji. Konami przedstawiło niedawno nowy spot reklamujący Metal Gear Solid Snake Eater, który nie jest grą na PC czy konsole obecnej generacji, lecz reprezentantem popularnych w Japonii maszyn pachinko. Tytuł bazuje na świetnym Metal Gear Solid 3: Snake Eater i w porównaniu z oprawą pierwowzoru, po prostu wgniata w fotel. Odświeżone na potrzeby pachinko lokacje prezentują się kapitalnie i jeśli Konami brałoby się kiedykolwiek za remaster trójeczki, tak powinno to właśnie wyglądać.

Poniżej możecie zobaczyć porównanie grafiki pomiędzy nowym Metal Gear Solid Snake Eater na pachinko a wersją Metal Gear Solid 3: Snake Eater z konsoli PlayStation 3. Różnice są ogromne i pewnie niejeden fan Snake’a chciałby przeżyć starą przygodę w odświeżonej oprawie. Filmik przygotował YouTube’r skrywający się za pseudonimem Cycu1.

Przypominamy, że ujawnione na początku czerwca tego roku pachinko Metal Gear Solid Snake Eater spotkało się z ostrą reakcją fanów MGS, którzy nie mogli znieść tego, że ich ulubiona seria przenosi się do wielkich maszyn. Wystarczy spojrzeć na łapki w dół pod pierwszym trailerem produkcji by zrozumieć, że sporo osób czuje się zawiedzionych.

MGS jako pachinko? Gracze są na "NIE"
MGS jako pachinko? Gracze są na „NIE”

Najnowszy materiał prezentujący maszynowe MGS, który posłużył m.in. do stworzenia powyższego porównania grafiki, również nie spotkał się z uznaniem środowiska i jest namiętnie piętnowany na YouTube. Jeśli chcecie go zobaczyć, proszę bardzo:

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie